Jak wybrać fotografa ślubnego w ostatniej chwili?

Ślub to jedno z bardziej przełomowych wydarzeń naszego życia. Poprzedzony szeregiem przygotowań, często zostawionych na ostatnią chwilę. Zdarza się, że datę ślubu rezerwujemy nawet z dwuletnim wyprzedzeniem, dostosowując nasze plany pod kalendarz księdza, czy wymarzonej sali. W ferworze przygotowań może nam umknąć wybór fotografa ślubnego, lub początkowo nie chcieliśmy dokumentować ślubu, jednak zmieniliśmy zdanie. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak wybrać fotografa ślubnego w ostatniej chwili? Oto praktyczne wskazówki.

Jak wybrać fotografa ślubnego: do zdjęć, czy do wideo?

Jest to w gruncie rzeczy poważny dylemat: czy wybrać fotografa tylko do robienia zdjęć, czy ma też on zająć się kręceniem wideo na naszym ślubie. Z jednej strony, skoro wynajmujemy fotografa do uwiecznienia naszego ślubu, może on bez większych trudności nakręcić kilka filmików. Szkopuł polega na tym, że przyjęcie weselne w większości przypadków odbywa się z udziałem napojów wyskokowych. Łączą się z tym problemy w postaci uchwycenia któregoś z naszych gości lub nas samych w niezbyt przyjemnych okolicznościach, np. niewyraźnie mówiących i tym podobnych historiach.

Zastanówmy się, czy nasi goście należą do grupy abstynentów, czy wręcz odwrotnie. W pierwszym przypadku jak najbardziej polecam fotografa kręcącego wideo – jest to fajna pamiątka dla całej rodziny. W drugim przypadku, zdecydowanie odradzam, także wtedy, gdy sami chcemy napić się napojów wyskokowych na własnym ślubie. Pamiętajmy te chwile na zawsze lub chociaż to, że impreza była huczna.

Jak wybrać fotografa ślubnego: zdjęcia w plenerze, czy w studio?

Kolejny temat do przemyśleń: wygodne, ale nieprzyjazne studio, czy zdjęcia w plenerze?

Zdjęcia w studio ograniczone są możliwościami technicznymi danego studio fotograficznego, a także kreatywnością fotografa. Studio to dobry pomysł, gdy dobrze czujemy się przed obiektywem, nie mamy problemu z mimiką, i jesteśmy przed kamerą spokojni i wyluzowani. Te cechy, oraz pomysłowość i umiejętności fotografa, potrafią zdziałać fotograficzne cuda! Dowiedz się więcej na https://dawidzielinski.com.pl/jak-wybrac-fotografa-slubnego

Jeżeli jednak niezbyt komfortowo czujemy się przed obiektywem, czy też blask flesza nas peszy, to lepiej wybrać zdjęcia w jakimś urokliwym miejscu. Możemy zdać się na fotografa, dla którego to z pewnością nie będzie pierwszyzna, i który zasugeruje nam ciekawe miejsca. Takie zdjęcia to często same perełki!

Wyborem fotografa ślubnego w ostatniej chwili nie musimy się zadręczać. W internecie jest wiele ofert fotografów ślubnych, z dojazdem z najdalszych stron naszego kraju. Wszystko zależy od naszych pomysłów i zasobności portfela, ale każda kieszeń znajdzie idealnego fotografa ślubnego w zasięgu swoich możliwości!

Redakcja projektyslubne.pl