Kosmetyki podkreślające skręt włosów i inne dla loków i fal

Osoby mające proste włosy często zazdroszczą tym, których włosy kręcą się lub falują. Nie da się ukryć, że często wyglądają one bardzo wdzięcznie, a przy tym rzadko zdarza się, by były pozbawione objętości, co jest typową cechą prostych włosów, ale nie oznacza to, że nie ma z nimi żadnych problemów. Wręcz przeciwnie – ci, którzy nie mają loków i fal, zwykle nie wiedzą, jak mocno trzeba się natrudzić, by wyglądały one ładnie.

Kluczowe nawilżanie

Włosy kręcące się mają to do siebie, że są z natury suche. Jeśli więc nie zapewni im się ciągłego nawilżenia, a przy tym będzie się je dodatkowo wysuszać, zamiast miękkich fal czy sprężynek otrzyma się suchą szopę, a włosy nie będą układać się ładnie. Ich typowymi problemami są też puszenie się i matowość, a więc trudno jest sprawić, by wyglądały ładnie. Bardzo rzadko takie włosy wyglądają świetnie z natury, zwykle potrzebują licznych zabiegów, odpowiedniego postępowania i stosowania dobranych do ich potrzeb kosmetyków. Najlepiej wybierać produkty dedykowane typowo do włosów kręcących się, ponieważ zaspokajają one ich potrzeby w zakresie nawilżania, a przy tym zwykle utrzymują ich ładny kształt. Do stylizacji warto zaś stosować specjalne kosmetyki podkreślające skręt włosów, które często pomagają im układać się jeszcze ładniej, a przy tym je nabłyszczają. Lśniące loki czy fale wyglądają najładniej, matowość odbiera piękny wygląd ładnym poza tym włosom, więc starania o zapewnienie tego efektu są bardzo ważne.

Jak postępować z kręcącymi się włosami?

Dużym problemem w przypadku takich pasm jest ich puszenie się, co wygląda fatalnie i tworzy na głowie wrażenie chaosu. Z tego powodu posiadaczki loków często je prostują, to jednak bardzo niszczy włosy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że są one z natury suche. Warto zatem nie tylko je nawilżać, ale też stosować takie kosmetyki, które wygładzają, zapobiegają puszeniu się i dyscyplinują. Wówczas nawet wilgoć w powietrzu nie będzie w stanie zaburzyć kształtu fryzury i odebrać włosom gładkości.
Duże znaczenie ma też kwestia czesania. Zwyczajne uczesanie loków czy fal zwykle momentalnie zmienia je w spuszoną szopę, więc nie należy tego robić. Niektóre panie kręconowłose w ogóle nie czeszą swoich włosów, na przykład układając je tylko dłońmi. Jeśli jednak pasma mają skłonność do plątania się (co jest ściśle związane z ich przesuszeniem), nie da się bez tego obyć. Wówczas ważne jest, by czesać kręcone włosy na mokro, po użyciu dobrej odżywki, najlepiej grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *