Najlepsze odżywki do paznokci – którą wybierasz?

Odżywienie paznokci jest bardzo ważne dla ich dobrego wyglądu. Nie wystarczy dbanie jedynie o regularny manicure. Szczególnie stawiając na hybrydy możemy nabawić się problemów z łamliwością i osłabieniem płytki. Dlatego właśnie warto co jakiś czas mocniej skupić się na pielęgnacji. Do dbania o paznokcie posłużą nam odżywki, które obecnie są dostępne w naprawdę wielu odsłonach. Co rzeczywiście warto wybrać? Czym się kierować przy zakupach? Oto produkty, które na pewno Cię nie zawiodą!

Pewna marka, którą musisz znać! Najlepsze produkty do paznokci

Jeśli chodzi o odżywki do paznokci, to świetne produkty ma polska marka Eveline. Zasłynęła ona właśnie z tych kosmetyków. Mają w swoim asortymencie kilka różnych typów odżywek do paznokci. Są one dostosowane do wielu problemów. Największym hitem jest ta 8w1. To kompleksowe działanie na paznokcie, które są łamliwe, cienkie i nie chcą rosnąć. Jeśli Twoim problemem jest miękka płytka, to spróbuj odżywki diamentowej. Działa prawdziwe cuda! Z kolei dla kobiet, które często noszą hybrydy i chcą nieco wspomóc swoje paznokcie po jej ściągnięciu także są specjalne serie odżywek. Dostępne są w większości drogerii i mają bardzo przystępną cenę!

Naturalne odżywki do paznokci – co działa?

Oprócz samego odżywiania paznokci trzeba pomyśleć jeszcze o czymś innym. Bardzo ważne jest zadbanie o skórki wokół nich! Suche skórki oraz zaniedbane okolice paznokci po pierwsze są nieestetyczne, a po drugie mają wpływ na wzrost płytki. Najlepszą naturalną odżywką są olejki. Do dłoni świetnie sprawdzi się np. arganowy. Warto stosować także kremy do rąk i wcierać je w skórki wokół paznokci. Nawilżanie i odżywianie ma dobroczynny wpływ na całe paznokcie. Jeśli chodzi o olejki, to wystarczy wieczorem wetrzeć kilka kropel w okolice płytki i pozostawić.

Twoje paznokcie będą odżywione, jak nigdy!

Piłowanie, ścieranie, malowanie… Wszystko to ma wpływ na naszą płytkę paznokcia. Mechaniczne oddziaływanie zawsze pozostawia na niej ślad. Dlatego właśnie warto od czasu do czasu zrobić sobie od tego przerwę i regularnie odżywiać płytkę. Kluczowe jest też tutaj świadome dobieranie odpowiedniego kosmetyku. Odżywki mają różne składniki, które trzeba dobierać zgodnie z potrzebami paznokci. Na szczęście nie jest to trudne i wystarczy kierować się wskazówkami od producenta! Więcej o dbaniu o paznokcie przeczytasz na stronie lakierowerewolucje.pl.

Redakcja projektyslubne.pl