Przedłużanie rzęs – cechy, zalety i metody zabiegu.

Działania pielęgnacyjne i upiększające to coraz bardziej popularne czynności, które znacznie wpływają na wygląd zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ostatnio bardzo popularnym zabiegiem jest przedłużanie rzęs. Co ono daje? Na czym polega? Jakie metody stosowane są przez profesjonalistów? Jak dbać o tego rodzaju rzęsy, aby zapewnić im piękny wygląd i długotrwały efekt?
Przedłużanie, jak i zagęszczanie włosków znajdujących się u górnej oraz dolnej powieki może wywołać wrażenie zupełnie innej twarzy. Obudowa oczu staje się bardziej wydatna, wyrazista, ożywiona. Dla wielu osób, tak wykonany zabieg może również być oznaką ponętności czy seksapilu. Oczy z długimi rzęsami wyglądają bardzo estetycznie, ładnie i wyjątkowo. Jednak, by efekt był naturalny i niezbyt przesadzony warto prawidłowo i z rozsądkiem dobrać rodzaj materiału uzupełniającego, metodę oraz długość rzęs.
Na czym polega przedłużanie rzęs?
Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny – a co zatem idzie bezbolesny. Polega na dokładaniu sztucznych struktur do już widniejących włosków. Do działań wykorzystywane są sprawdzone i bezpieczne dla skóry kosmetyki, kleje i utrwalacze. Efektem takiego zabiegu są pięknie wyglądające rzęsy, których nie trzeba co rano traktować tuszem. Właścicielka takiego wizerunku może również zaoszczędzić czas na porannym makijażu. Posiadanie doklejonych włosków nie oznacza jednak brak całkowitej pielęgnacji. O tego rodzaju struktury należy także odpowiednio dbać.
Jakie metody przedłużania rzęs można wyróżnić?
Odpowiednio dobrana technika pozwala uzyskać efekt naturalności. Przed ostatecznym wyborem warto określić rodzaj rzęs, ich długość, grubość oraz sposób ułożenia na powiece. Kolejna ważną decyzją jest dopasowanie materiału, z którego wykonane są sztuczne włoski. Obecnie na rynku najbardziej popularne są rzęsy z futra norek syberyjskich, ludzki naturalnych włosów czy tworzyw sztucznych, takich jak poliester. Do ich przyczepiania wykorzystywane są odpowiednie kleje i kosmetyki. Wśród najczęściej wybieranych technik przedłużania rzęs należy wyróżnić metody:
– objętościowe – polegają na dołożeniu pojedynczych włosków lub całych ich kępek, tak by zyskać na objętości i dodać wrażenie większej jej ilości. Dzięki temu oko staje się bardziej wyraziste a rzęsy dłuższe i żywsze.
– 1:1 – przedłużanie rzęs tą techniką daje subtelne efekty, które delikatnie podkreślają oprawę oka. Metoda ta polega na doklejaniu do jednej rzęsy jednego syntetycznego włoska.
– 2D, 3D – szczególnie polecane osobom, które posiadają rzadkie rzęsy. Efekt tego zabiegu jest niezwykle zadowalający, a długość i objętość rzęs znacznie się zwiększa. W tego rodzaju technikach doczepiane są dwie lub trzy sztuczne struktury do naturalnego włoska.

Przeczytaj więcej na monalisa.com.pl

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.