Ślub w stylu rustykalnym 

Tradycyjna uroczystość ślubna nie jest dla Ciebie? To nie problem! Istnieje wiele alternatyw. Jedną z nich jest ślub w stylu rustykalnym. Intymność, bliskość natury i spacer boso do ołtarza. Czujesz, że to właśnie Twój klimat? Jeśli tak właśnie wyobrażasz sobie dzień swojego ślubu, to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Mamy nadzieję, że znajdziesz w nim wiele inspiracji!

Zobacz także: Ślub w stylu boho

Ślub w stylu rustykalnym – wybór miejsca

Z pewnością wybór miejsca na ślub w stylu rustykalnym nie może być przypadkowy. Jeśli decydujesz się na uroczystość w kościele warto zadbać o dodatki, które nadadzą temu miejscu niepowtarzalny klimat. Zwisające zielone girlandy, polne kwiaty, trawy pampasowe i makramy zachwycą Waszych gości. Jeśli nie zależy Wam na ślubie wyznaniowym nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać się w plenerze. Możecie wybrać malownicze miejsce położone nad jeziorem lub kwiecistą łąkę. Wesele w stylu rustykalnym bardzo często odbywa się w stodole, która idealnie oddaje swojski klimat. Narzeczeni decydują się także na winnice, spichlerze, stare dworki i wiejskie chaty.

Dekoracje w stylu rustykalnym

W stylu rustykalnym natura niewątpliwie odgrywa główną rolę. Podczas przygotowywania dekoracji na przyjęcie, nie może jej zabraknąć. Oto kilka inspiracji dla Was, jak przemycić elementy przyrody na wesele! Świetnym rozwiązaniem może być:

 • drewniana ścianka jako miejsce do zdjęć
 • drewniana ścianka jako element dekoracji za nowożeńcami
 • drewniane toppery na tort i ciasta
 • weselne drogowskazy i tablice z drewna
 • szklane butelki wypełnione polnymi kwiatami
 • harmonogram wesela i menu opisane na ekologicznym papierze
 • fantazyjnie rozłożone mchy na stole
 • bele siana zamiast krzeseł w strefie relaksu
 • stare ramy okienne 

Niezależnie od tego na co się zdecydujecie, w dekoracjach w stylu rustykalnym ważna jest także kolorystyka. Wszystko zazwyczaj utrzymane jest w jasnych barwach. Przeważają biele, beże i odcienie typu ecru. Z uwagi na bliskość przyrody pojawia się także sporo zieleni. W związku z tym starajcie się przemycać te kolory w Waszych dekoracjach.

Bardzo ważne jest oświetlenie. W miejscu w którym odbędzie się wesele można rozwiesić girlandę z lampek. Na stołach popularne są woskowe świece, a do dekoracji poszczególnych miejsc na przyjęciu używa się lampionów.

Rustykalne zaproszenia na wesele

Podobnie jak w przypadku dekoracji ważna jest jasna kolorystyka zaproszeń. Popularne są motywy roślinne i kwiatowe. Pary często decydują się na własnoręczne stworzenie zaproszeń lub wykorzystanie ekologicznego papieru. Ciekawym rozwiązaniem jest dołączenie Waszego zdjęcia z sesji narzeczeńskiej. Oczywiście w rustykalnym stylu!

Ślub w stylu rustykalnym – prezenty dla gości 

Zdarza się, że ten temat jest problematyczny dla przyszłych nowożeńców. Gościom wypada podziękować za przybycie i towarzyszenie, w tak pięknym momencie Waszego życia. Czym więc obdarować gości na weselu w stylu rustykalnym? Podpowiadamy! Ciekawym rozwiązaniem będą:

 • małe słoiczki wypełnione domowym dżemem lub miodem
 • małe smakowe naleweczki
 • mała paczka z nasionami roślin, które goście mogą siać w swoim ogrodzie lub w doniczce.

Ślub w stylu rustykalnym ma swój własny i niepowtarzalny klimat. Zachwyci on niejednego gościa. Intymny charakter całego wydarzenia sprawi, że jeszcze bardziej poczujecie magię chwili, w której zostaniecie połączeni węzłem małżeńskim. Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie dla Was pomocą do zorganizowania ślubu w stylu rustykalnym!

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *