Świadkowa przesądy i inne

Ślub, wesele i inne ważne wydarzenia w życiu społeczeństwa, wiążą się z rozmaitymi przesądami. Chyba każdy słyszał o tym, że na przykład matka chrzestna nie powinna być osobą ciężarną. Jaka jest geneza tego przesądu? Tego już trudno się dowiedzieć. Czy warto podporządkować swoje życie przesądom? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Czy osoby religijne są przesądne?

Świadkowa przesądy to bardzo częsty temat przy organizacji wesela i ślubu. Przyjęło się, że para zakochanych nie powinna świadkować razem. Dlaczego? Chodzi o to, aby kochankowie na ślubnym kobiercu stanęli tylko raz. Najlepiej więc zrobić to w dniu własnego ślubu, a nie będąc świadkami ślubu innych. Inaczej może to przynieść pecha wszystkim. Takie jest właśnie wytłumaczenie każdego przesądu. Dane działanie przynosi pecha. Czym jest ten pech? Trudno o logiczne wyjaśnienie. Przesądy pojawiają się najrozmaitszych dziedzinach życia. Bardzo często przy wózku albo na rączce małego dziecka wiązana jest czerwona wstążeczka. Ma ona za zadanie przepędzić złe duchy. Oczywiście bardzo często przesądami kierują się także ludzie wierzący, co raczej nie powinno mieć miejsca. Osoby wierzące w Boga powinny wierzyć w to, że Bóg ochroni je przed złem. Tymczasem wiele osób deklarujących wiarę katolicką albo ogólnie chrześcijaństwo jak najbardziej kieruje się przesądami w swoim życiu i podąża za nimi. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tak się dzieje. Co właściwie za tym stoi?

Ustawienie priorytetów

Podejmowanie racjonalnych decyzji i kierowanie się w swoim życiu przede wszystkim rozumem to bardzo cenna umiejętność. Nie można jednak nie zwracać uwagi na swoją intuicję. Intuicja bardzo często podpowiada właściwe rozwiązania. Szczególnie kobiety posiadają tak zwany szósty zmysł, dzięki czemu mogą podejmować w swoim życiu różne decyzje oparte na intuicji. Oczywiście każda decyzja wiąże się z jakiegoś rodzaju ryzykiem. Jeżeli ktoś zdecyduje się sprzeciwić się przesądom, może liczyć na niezadowolenie rodziny, ponieważ na przykład na świadka została wybrana osoba w ciąży albo zakochana para. Przesądni goście mogą krzywo patrzeć na tego typu zjawisko. Warto jednak zastanowić się co jest najważniejsze. Każda para młoda ma prawo zorganizować swój ślub i wesele według swojego poglądu. Warto zatem zastanowić się nad swoimi priorytetami. Branie odpowiedzialności za swoje decyzje to przywilej, ale też ciemna strona bycia dorosłą osobą. Warto zawsze znać swoje priorytety i ustawić się tak, by później nie żałować.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *