Tiara ślubna handmade zamiast tradycyjnego welonu? Trendy w ślubnych dodatkach

Ślub i wesele to uroczystości, podczas których Panna Młoda jest w centrum uwagi. Nic więc dziwnego, że każda kobieta chce wtedy zachwycać wyglądem – tak wyjątkowy dzień nie zdarza się przecież często. Tak więc oprócz przygotowań obejmujących salę weselną, ceremonię kościelną, atrakcje dla gości, bardzo ważne są te dotyczące stylizacji Panny Młodej. Wagę przywiązuje się nie tylko do samej sukni ślubnej, ale także do dodatków. Odpowiednio dobrane potrafią podkreślić urodę kobiety, jej charakter, temperament, a także wyeksponować resztę stylizacji. Co ciekawe coraz częściej Panny Młode odchodzą od tradycji wkładania welonu. Czy oznacza to, że całkowicie rezygnują z ozdób we włosach? Bynajmniej! Welon zastępują inne dodatki. Przeczytaj, do jakich stylizacji pasować będzie tiara ślubna handmade, wianek, toczek i opaska!

Tiara ślubna handmade – oryginalność i różnorodność

Tiara ślubna handmade – to właśnie na nią coraz częściej decydują się przyszłe Panny Młode. Ale od początku, czym właściwie jest tiara? Choć w podstawowym znaczeniu tiara odnosi się do nakrycia głowy perskich kapłanów i królów, to nam zdecydowanie nie o taką definicję chodzi. Tiara jako ozdoba do włosów wykorzystuje zazwyczaj w swoim kształcie figurę trójkąta, a poza tym zdobią ją przeróżne ornamenty. Jakakolwiek definicja jest jednak obecnie zawodna, ponieważ powstające teraz tiary mogą się bardzo od siebie różnić. Jedne przybierają formę bogato zdobionej wstążki, inne przypominają niemal koronę. Taka różnorodność to oczywiście ogromna zaleta – każda Panna Młoda bez względu na styl i upodobania, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wianek – słowiańska fantazja i romantyzm

Już od dobrych kilku lat, zauważyć można modę na wszelkiego rodzaju folkowe akcenty. Dotyczy to nie tylko ubrań casualowych, ale także chociażby dodatków ślubnych. Najbardziej wyrazistym tego przejawem są właśnie ślubne wianki. Sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy planowane wesele ma być w stylu rustykalnym – wtedy dodatek idealnie będzie z nim współgrał. Na tym przykładzie widać, jak bardzo ważne podczas planowania uroczystości jest to, aby wszystkie elementy do siebie pasowały. Jeżeli sala weselna urządzona będzie w stylu glamour, Panna Młoda w wianku prezentować się będzie co najmniej nie na miejscu. 

Pozostając w temacie wianków, zaznaczyć należy, że tak samo, jak w przypadku tiar, wybór jest ogromny. Pokaźne wianki, delikatne, jednokolorowe czy prezentujące całą gamę kolorów – jeżeli jakość wykonania wianka jest na odpowiednim poziomie, to każdy wariant pomoże uzyskać zachwycający efekt.

Toczek – dla wyrazistych i odważnych miłośniczek retro

Toczek zazwyczaj tworzy tandem z woalką. Takie nakrycie głowy inspirowane minioną epoką zapewne skradnie serce niejednej fanki stylu retro i vintage. Warto jednak pamiętać, że toczek z woalką będzie grał pierwsze skrzypce w każdej stylizacji. Panie powinny się więc na niego decydować, kiedy suknia nie jest zbyt ekstrawagancka i obfita w zdobienia. Wybierając toczek z woalką, lepiej też odpuścić sobie inne ozdoby i pozwolić jemu przyciągać całą uwagę.

Delikatna opaska – dla kobiet, które cenią elegancję i prostotę

Subtelne opaski to propozycja dla przyszłych Panien Młodych, które chcą dodać całej stylizacji ślubnej szyku i jedynie subtelnie podkreślić jej charakter. Opaski koronkowe zdecydowanie wpasują się w estetykę hippie i boho. Nadadzą Pannie Młodej romantycznego looku.

Dlaczego warto postawić na ręcznie robione dodatki i biżuterię?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj ozdoby zdecyduje się Panna Młoda, powinna zapoznać się z tym, co do zaoferowania mają twórcy ręcznie robionych dodatków i biżuterii. Opaska czy tiara ślubna handmade to gwarancja otrzymania prawdziwego dzieła sztuki, wykonanego specjalnie dla nas. Fakt ten sprawia, że nosząc te tworzone z pasją i najwyższą starannością ozdoby, Panny Młode czują się jeszcze bardziej wyjątkowo w dniu ślubu.

Redakcja projektyslubne.pl