Twoja suknia ślubna boho

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień w życiu każdej panny młodej. To często taka okazja, o której marzyło się od najmłodszych lat, ustalając w głowie każdy szczegół. Centrum takich rozważań w głowie każdej kobiety jest właśnie suknia ślubna. Jak wybrać odpowiednią? Wbrew pozorom, wcale nie jest to prosty wybór, ponieważ sukienka musi być wielofunkcyjna: musi dobrze wyglądać, musi być wygodna, a także przewiewna.

Suknia ślubna boho – jaki to styl?

Styl boho to swego rodzaju mieszanka wszystkich trendów i stylów, jakie zagościły kiedykolwiek w świecie mody. Jego korzeni można się doszukiwać w stylu artystycznej cyganerii francuskiej – znajdziemy tam kwiaty, koronki, falbany i frędzle noszone przez kobiety na co dzień. Charakterystyczną cechą tego stylu jest wygoda. Sukienki są zwiewne i lekkie, przez co świetnie wyglądają w ruchu i tańcu. Nic nie opina panny młodej, nie ma tam twardych elementów, na przykład gorsetu – wszystko jest komfortowe, a na dodatek przepiękne. Łączenie różnych faktur, odcieni, splotu koronek – to właśnie lekki styl boho, który pokochały nowoczesne panny młode.

Z czym zestawić suknię ślubną boho?

Jak już wiemy, styl boho czerpie swoje inspiracje z natury, ludowości, folkloru. Kolory, które świetnie dopełniają ten klimat, to barwy ziemii, pastelowe, przygaszone, delikatnie zielonkawe lub słomiane i beżowe. Niektóre, mniej tradycyjne panny młode, decydują się na ciężkie, metalowe botki i skórzaną kurtkę, co wygląda naprawdę rockowo, sexy i odważnie. Inne decydują się na słomiany kapelusz, kowbojki, a nawet kurtki z frędzlami. Te panny młode, które cenią sobie delikatność, kontakt z naturą i utrzymanie wesela w tematyce natury i prostoty, często zakładają wianki z polnych kwiatów, a także decydują się na biżuterię związaną z czterema żywiołami.

Taka suknia, mimo nawiązania do ludowości i natury, świetnie sprawdzi się także w bardzo eleganckim wnętrzu, kiedy połączymy ją z tradycyjnymi szpilkami i pięknym, długim welonem. Wielowarstwowy tiul w dolnej części sukienki to również bardzo popularny motyw w świecie sukni ślubnych boho. Innym są bufiaste, prześwitujące i obszerne rękawy, które w subtelny sposób odsłaniają ramiona i ręce.

Styl boho to styl dla panien młodych, które przede wszystkim cenią sobie swoją wygodę podczas wesela, a także doceniają piękny ruch materiałów w tańcu. Jest to styl, który możemy wystylizować na eleganckie wesele, klasyczne, a także o różnych motywach tematycznych: lasu, łąki czy zamkowego klimatu.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *