Zabawy na weselu

Zabawy to punkt obowiązkowy podczas wesela. Nie każdy jednak podchodzi do tego tematu z entuzjazmem. Wynika to z faktu, że czasami takie atrakcje kończą się dla niektórych gości poczuciem wstydu i zażenowania. Jednak nie musi tak być! Każdy chce, aby jego wesele wiązało się jedynie z pozytywnymi wspomnieniami. Jeśli zależy Wam na komforcie swoich gości, powinniście koniecznie przeczytać ten artykuł! Dzięki nam poznasz aż 8 pomysłów na zabawy na weselu 🙂

Zobacz także: Ślub w stylu boho

Zabawy na weselu

Czy aby na pewno do siebie pasujecie?

Pierwszą propozycją zabawy na weselu jest test zgodności. Udział w tej zabawie przypada  Wam, drodzy nowożeńcy. Wasi goście zasiądą natomiast w jury. Ich zadaniem będzie ocena tego, jak dobrze się znacie i czy faktycznie idealnie do siebie pasujecie. Reguły gry są bardzo proste. Musicie usiąść do siebie tyłem. W jednej ręce będziecie trzymać but. Podnosi  go osoba, która uważa, że skierowane pytanie dotyczy właśnie jej, a nie partnera. Nie podglądajcie! Wśród najczęściej zadawanych pytań pojawiają się:

  • Kto jest większym śpiochem?
  • Kto pierwszy zaprosił na randkę?

Jak widzicie pytania nie są trudne, o ile faktycznie dobrze się znacie. Pary często wybierają tego typu zabawy na weselu, ponieważ nie wymagają dużego zaangażowania gości, a dają wiele frajdy.

Zabawy na weselu – turniej muzyczny 

Jest to jedna z najczęściej pojawiających się zabaw weselnych. Pan Młody i Panna Młoda tworzą swoje drużyny. Następnie ustalają kolejność, w której będą odpowiadać. Zespół lub DJ prezentują kolejno utwory. Bez obaw nie są to Symfonie Mozarta 🙂 Podczas takiej zabawy pojawiają się dobrze znane wszystkim nuty. Szanse na wygraną są, więc bardzo wyrównane. Na końcu zliczane są punkty. Wygrywa drużyna, która uzyskała ich najwięcej.

Familiada

Tego programu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to kolejna zabawa drużynowa, w której zazwyczaj do rywalizacji stają ze sobą dwie rodziny (Pana Młodego i Pani Młodej). Liczy się tu wiedza i refleks. Pytania dotyczą oczywiście nowożeńców, odpowiedzi mają różną punktację. Drużyna, która zbierze najwięcej punktów wygrywa.

Wsiąść do pociągu byle jakiego…

A właśnie, że nie byle jakiego! Jest to zabawa, która angażuje większą liczbę gości, jednak nie wymaga specjalnych umiejętności. Rolę maszynistów przejmują Państwo Młodzi. Reszta gości dołącza się do nich na zasadzie wagoników. Tak skonstruowany pociąg przemierza salę weselną w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka”. Oczywiście w trakcie zabawy pojawiają się nowe stacje, które są odpowiednikami państw. Wtedy zespół lub DJ prezentują jeden z utworów, nawiązujący do kultury kraju, w którym aktualnie znajduje się pociąg. Goście bawią się do tej muzyki, a następnie formułują pociąg i jadą dalej. Zabawa kończy się po dotarciu do Warszawy. 

Kareta 

Wśród zabaw na weselu bardzo często pojawia się Kareta. Udział bierze zazwyczaj 10 osób. Każdy ma swoje krzesło i przypisaną rolę. Są to między innymi:

  • Król
  • Królowa
  • Koń
  • Koło
  • Woźnica

Prowadzący zabawę czyta opowieść. Za każdym razem kiedy rola, któregoś z uczestników zostanie wypowiedziana musi on wstać, okrążyć wszystkie krzesła i wrócić na swoje miejsce. Wbrew pozorom zabawa nie jest taka prosta. Opowieść z czasem zaczyna rozwijać się i pojawia się więcej elementów. Trzeba być uważnym, aby nie zgubić się w gąszczu słów.

Zabawy na weselu – na kogo trafi na tego bęc!

Ta zabawa potrafi mocno zaangażować gości, ponieważ może brać w niej udział nawet kilkanaście osób! Na czym polega? Wszyscy siadają w kółku. Jedna osoba otrzymuje prezent. Wbrew pozorom nie jest to tradycyjna niespodzianka. Po upływie czasu umieszczona w środku bomba wybucha. Goście będą, więc chcieli jak najszybciej pozbyć się niebezpiecznego prezentu. Jedyną opcją, aby to zrobić jest poprawne odpowiadanie na pytania. Jeśli ktoś popełni błąd niespodzianka zostaje z nim, aż do momentu, gdy prowadzący usłyszy akceptowalną odpowiedź. Przegrywa osoba, w której rękach bomba eksploduje, uwalniając lawinę konfetti.

To krzesło jest gorące!

To kolejna zabawa weselna z udziałem gości i krzeseł. Prowadzący decyduje, ile krzeseł znajdzie się na środku. Każdy uczestnik zajmuje jedno miejsce. Wraz z muzyką wszyscy wstają i zgodnie ze wskazówkami zegara okrążają krzesła. Za każdym razem jest o jedno siedzenie mniej. Gdy zespół lub DJ przestaje grać, goście szybko zajmują dostępne miejsca. Niestety dla jednej osoby zabraknie krzesła i to właśnie ona odpada z dalszej zabawy. Gra trwa do momentu, gdy pozostanie dwóch uczestników i tylko jedno krzesło. Wygrywa osoba, której uda się zająć na nim miejsce.

Zabawy na weselu – konkurs taneczny dla par

Jeśli nie przekonuje Was żadna z powyższych propozycji, zawsze możecie postawić na klasykę. Na wesele większość osób przychodzi, aby dobrze się bawić w rytm muzyki. Dlaczego więc nie docenić najlepszych na parkiecie? Zaproście pary do tańca, a sami zasiądźcie w jury. Przyznawajcie punkty zgodnie z głosem serca. Dla najlepszych możecie wręczyć drobne upominki.

Zabawy na weselu – podsumowanie 

Ilość zabaw na weselu niejednokrotnie przyprawia o zawrót głowy. Angażować gości, czy może pozwolić im się bawić na własnych zasadach? Wszystko zależy od Was. Pamiętajcie jednak, aby wybrać te zabawy, które nie będą dla Waszych gości przykrym obowiązkiem lub traumatycznym przeżyciem. Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie dla Was inspiracją.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *