Zaręczyny a oświadczyny

Wiele kobiet musi długo czekać nim usłyszy słynne „Czy zostaniesz moją żoną?” z ust swojego ukochanego. Jest to przełomowy moment w życiu każdego człowieka. Od tej chwili zazwyczaj rusza machina przygotowań do Waszego wyjątkowego dnia, w którym to w obecności rodziny i przyjaciół będziecie przysięgać sobie miłość, aż do grobowej deski. Jednak nim to nastąpi – czy wiesz, że zaręczyny a oświadczyny to nie to samo? Zdziwiony? Śpieszymy z wyjaśnieniem!

Zobacz także: Koszty wesela 2022

Zaręczyny a oświadczyny – historia zaręczyn

Jeśli myślicie, że zaręczyny zawsze wiązały się z tak romantyczną scenerią jak ma to miejsce w dzisiejszych czasach, to jesteście w błędzie. W historii można odnaleźć wątki mówiące o tym, że nie zawsze wybranka serca od ukochanego dostawała pierścionek. W starożytności bardzo popularne było wręczenie miedzianej monety. Musimy przyznać, że to bardzo oryginalna forma oświadczyn…

Dawniej jednak zaręczyny nie miały nic wspólnego z prawdziwą miłością. Liczyły się przede wszystkim pieniądze. To rodzice mieli istotny wpływ na związek dwóch osób. Po podpisaniu przez nich umowy na małżeństwo, każda próba zerwania paktu przez młodych wiązała się z potępieniem. Na szczęście czasy się zmieniły!

Zaręczyny a oświadczyny – różnica znaczeń

W dzisiejszych czasach oświadczyny nie są niczym innym, jak momentem w którym mężczyzna klęka przed swoją ukochaną i z pierścionkiem w dłoni prosi ją, aby ta została jego żoną. Decyzja należy do kobiety. Jeśli się zgodzi, od tej pory para jest zaręczona.

Same zaręczyny są już jednak bardziej oficjalnym momentem, kiedy to poza zakochanymi swój udział mają także rodzice. W tym momencie mężczyzna zwraca się do matki i ojca swojej wybranki, prosząc o rękę ich córki. Częściej jednak pary decydują się zrobić to mniej formalnie, poprzez zaproszenie rodziców na obiad i zakomunikowanie im, że zamierzają iść przez życie razem. 

Oświadczyny – Wasze 5 minut 

Ile ludzi tyle pomysłów na to, w jaki sposób można poprosić ukochaną o rękę. Zazwyczaj mężczyzna pragnie zaskoczyć kobietę i robi to w momencie, w którym ona się tego zupełnie nie spodziewa. Niektórzy jednak w obawie, że pierścionek może nie spełnić oczekiwań wybranki serca, decydują się wcześniej zorientować co ją ucieszy. Wtedy jednak nici z niespodzianki. Czas i miejsce zaręczyn to również kwestia gustu. Jedni będą marzyć o magicznych oświadczynach przy zachodzie słońca, podczas gdy drudzy zaręczą się w gronie najbliższych, przy dźwiękach kolęd w tle. Niezależnie od scenerii gwarantujemy Wam, że będą to dla Was niezapomniane chwile.

Zaręczyny – schabowy w roli głównej

Dla wszystkich „fanów” swoich przyszłych teściowych, musimy przykro zakomunikować, że od tego momentu nie uciekniecie. Jeśli zdecydujecie się poprosić ukochaną o rękę, wypada również oficjalnie poinformować o tym rodziców. Następuje to zazwyczaj podczas uroczystego obiadu. Panowie pamiętajcie, że w takim momencie warto obdarować bukietem kwiatów zarówno swoją kobietę, jak i przyszłą teściową.

Zaręczyny a oświadczyny – podsumowanie

Temat zaręczyn często spędza nam sen z powiek. Każdy chce, aby ten moment był niepowtarzalny i niezapomniany. Uwierzcie, że bez względu na okoliczności, taki właśnie będzie! Pamiętajcie jednak, że gdy już pierścionek znajdzie swoje miejsce na dłoni wybranki, a emocje opadną, dla zachowania dobrych stosunków warto poinformować rodziców o Waszej decyzji.

Redakcja projektyslubne.pl