5 powodów dla których warto zorganizować rustykalne wesele w stodole – fotograf ślubny radzi

Marzy Wam się wesele w rustykalnym stylu? Ktoś Wam podpowiedział, byście zorganizowali je stodole? Nie wiecie, czy to będzie odpowiednie miejsce na Wasze przyjęcie weselne? Moich 5 powodów może pomóc Wam w podjęciu ostatecznej decyzji, więc zachęcam do krótkiej lektury!

Szansa na oryginalne wesele w zgodzie z naturą

Wiele par młodych decyduje się na rustykalne weselne, ponieważ to najlepszy sposób na to, aby żyć w zgodzie naturą, czy po prostu wrócić do korzeni. Trudno o lepszy kontakt z naturą, niż organizacja wesela w stodole, czyli miejscu, które powstało tylko z naturalnych surowców. Nawet jej wystrój, jak i otoczenie jest zarazem oryginalne, jak i bardzo proste, więc idealnie wpasowuje się w styl rustykalnego wesela.

Możliwość organizacji wesela „po swojemu”

Wesele w rustykalnym stylu to szansa również na to, ale zorganizować takie przyjęcie, jak się nam marzy. Stodoła została tak urządzona, aby dać szerokie możliwości każdemu, kto będzie chciał w niej celebrować to ważne wydarzenie. Można zaprosić tyle gości, ile się chce, postawić na dowolne dekoracje, jak i na to, aby było swobodnie.

Wyjątkowo klimatyczne miejsce

Trudno nie wspomnieć również o klimacie tego miejsca. Sama stodoła na wesele zachowana w wiejskim klimacie z przewagą drewna czyni ją idealnym miejscem na wesele w stylu rustykalnym. Jednak to nie tylko stylistka wnętrz wpływa na klimat. Jako uzupełnienie klimatycznego wystroju można wykorzystać też naturalne dekoracje, w tym na przykład kwiaty z pobliskich łąk.

Ceremonia ślubna w plenerze

Nikt nie powiedział, że para młoda musi skupiać się tylko na organizacji swojego wesela w stodole. Jako doświadczony fotograf zauważyłem, że wiele par stara się wykorzystać również teren znajdujący się w okolicach stodoły, a najlepszym tego przykładem jest organizacja ceremonii ślubnej w plenerze. Aby połączyć ślub w plenerze i wesele w stodole, pary nie muszą nawet podejmować wielu kroków, bo wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie stany cywilnego i urzędnik zjawi się w wyznaczonym miejscu.

Szansa na oryginalną sesję zdjęciową 

Zarówno sama stodoła, jak i rozległy wokół niej teren oferują doskonałe warunki do ślubnej sesji zdjęciowej, jak i tego, by zapewnić sobie niezwykłą pamiątkę z tego najważniejszego dnia w życiu. Oczywiście wszystko to zasługa zielonych terenów, tajemniczych zakątków, których zwykle nie brakuje w takich miejscach oraz okolic samej stodoły, które dają nieograniczone możliwości na kilka swobodnych i naturalnych zdjęć ślubnych. Poza tym taka stylistyka zdjęć ślubnych będzie też idealny dopełnienie reportażu z rustykalnego wesela, a wszystko w zgodzie z naturą i sielskim klimatem.

Jako fotograf ślubny zawsze zachęcam swoje pary do mini-sesji w dniu ślubu. Te, które zdecydują się na wesele w stodole, będą miały ułatwione zadanie, ponieważ sceneria jest tutaj idealna. Wystarczy pół godziny, by zrobić ślubne portrety, spontaniczne ujęcia młodej pary spacerującej w okolicach stodoły, czy nawet podczas wspólnej zabawy z rodziną i przyjaciółmi. To jest właśnie najpiękniejsze w weselach organizowanych w stodołach, bo każde miejsce jest dobre do tego, aby stworzyć fajne ujęcia i przy okazji zaoszczędzić sobie sporo czasu na organizacji sesji w osobny dzień.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.