Co założyć zamiast welonu ślubnego?

Krótki lub długi welon ślubny to najczęściej wybierana ozdoba głowy panny młodej. Jednak widać, że powoli odchodzi się od tej tradycji i najczęściej robią to kobiety, które nie uznają tego typu dekoracji. Oczywiście to wcale nie oznacza, że tego dnia panna młoda musi całkowicie rezygnować z ozdób. Istnieje wiele pięknych alternatyw, które można wykorzystać. O jakich dokładnie dodatkach mowa? Co zamiast welony ślubnego może pojawić się na głowie panny młodej? Poniżej kilka propozycji!

 

Opaska

 

W ostatnim czasie można zauważyć, że największe rekordy popularności biją opaski. To dodatek, który nie tylko sprawdza się w codziennych stylizacjach, ale również może okazać się dobrym wyborem do stylizacji ślubnej, zwłaszcza że wybór opasek jest bardzo szeroki. Nie zabraknie tutaj opasek, które sprawdzą się w połączeniu z sukienkami eleganckimi, zwiewnymi i romantycznymi w stylu boho lub rustykalnym. Do tego opaski mogą też pasować do klasycznych sukienek, a jedyne, co trzeba zrobić, to po prostu mądrze wybrać coś dla siebie. Również wiele możliwości mamy w przypadku wyboru fryzury, ponieważ opaski sprawdzą się przy rozpuszczonych włosach, lekkich upięciach, czy wielu innych.

 

Diadem ślubny/ tiara ślubna

 

Jeśli panna młoda nie jest zwolenniczką welonu, a pragnie wyglądać efektownie w dniu swojego ślubu, to może wziąć pod uwagę diadem ślubny lub tiarę. Ozdoby te są bardzo do siebie podobne, więc można je wykorzystać w identycznych stylizacjach. Na pewno sprawdzą się w połączeniu z sukniami typu księżniczka, a więc rozłożystych, które najczęściej zakładane są na śluby w stylu glamour. Jeśli chodzi o uczesanie, to zarówno tiara, jak i diadem będzie pasować do eleganckich, gładkich koczków na czubku głowy, czy do upięć tuż nad karkiem. Jednak na tym nie koniec możliwości, ponieważ tiary i diademy pasują też do rozpuszczonych, lekko pofalowanych włosów, czy do włosów częściowo upiętych z tyłu.

 

Toczek ślubny

 

Wśród propozycji nie mogło zabraknąć też toczka ślubnego. Jest to dodatek, który idealnie będzie pasował do sukni klasycznej, więc jeśli w planach jest założenie takiej, to spokojnie można po niego sięgnąć. Do tego toczek ślubny sprawdzi się również do eleganckiej sukni o kroju księżniczki (rozłożystym) lub opinającym figurę panny młodej, czyli np. do sukienek o kroju syrenki. Oczywiście musimy też pamiętać o wyborze odpowiedniej fryzury. W przypadku toczka dobrym wyborem może okazać się nie tylko koczek, ale również fryzury romantyczne z kosmykami włosów opadających na ramiona.

 

Woalka ślubna

 

Ciekawą alternatywą może okazać się również woalka ślubna. Na pierwszy rzut oka jej połączenie z odpowiednią suknią ślubną może wydać się bardzo szerokich możliwościach. Na pewno może okazać się to idealne uzupełnienie stylizacji w stylu retro, ale nie tylko. Woalka ślubna można połączyć też z kreacją w stylu boho.

 

Takie zestawienie może budzić trochę wątpliwości, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z lekkim dodatkiem, a właśnie takie świetnie pasują do klimatu boho, zwłaszcza jeśli zestawimy ją z piórkami. Stawiając na woalkę ślubną warto pamiętać też o doborze odpowiedniej fryzury. W przypadku takich dodatków warto brać pod uwagę różnego rodzaju upięcia. Koczek w tym przypadku może okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ stanowi idealny dodatek do woalki.

 

Wianki z żywych kwiatów

 

Zamiast welonu ślubnego można założyć także wianki z żywych kwiatów. Będzie to dobry wybór jeśli stawiamy na stylistę powiązaną z naturą, a więc ślub w stylu rustykalnym, boho, greenery, czy nawet sielskim. Wianki z żywych kwiatów pasują świetnie do lekkich i zwiewnych sukienek, ale zarazem prostych w kształcie. Włosy mogą być rozpuszczone, w upięciu lub nawet w koczku z lekkim nieładem, który będzie świetnie pasował do stylistyki boho.

 

Teraz gdy zastanawiasz się co zamiast welonu ślubnego założyć na ślub i wesele to znasz już wszelkie alternatywne rozwiązania. Opaska, toczek, diadem, wianek czy woalka – dobierz najlepszą propozycję dla siebie!

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *