Gdzie tanio kupić alkohol na wesele?

Ceny alkoholu na wesele mogą być spore. Czy można jakoś zaoszczędzić? Tak! Sprawdź, jak zredukować koszty związane z kupnem alkoholu weselnego!

Jaki alkohol na wesele jest najlepszy?

W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się, jaki alkohol na wesele wybrać. Wybór jest spory, więc najlepiej spisać wszystkie propozycje na kartce przed udaniem się do sklepu.

Dzisiaj na przyjęciach weselnych można napić się różnych trunków – nie tylko popularnej wódki czystej. Stosowana jest do wznoszenia toastów, a także może służyć do szykowania drinków.

Poza wódką czystą na wesela coraz częściej wybierana jest też wódka smakowa. W sprzedaży znajduje się wiele smaków, na przykład wiśnia, orzech, mirabelka, jabłko, gruszka, a to jedynie kilka propozycji.

Oprócz wódki na wesele wybierane są również inne rodzaje alkoholi. Do wzniesienia pierwszego toastu po przybyciu na salę weselną stosowany jest szampan. Również dla gości kupuje się inne alkohole – nisko i wysokoprocentowe. To między innymi whisky, likiery, wina białe, czerwone i różowe, a także piwa – alkoholowe i bezalkoholowe.

Różnorodność alkoholi powoduje, że goście mogą bez trudu wybrać dla siebie coś w swoim guście.

Ile alkoholu na wesele kupić?

Na weselu nie powinno zabraknąć trunków dla gości. Ile butelek wódki kupić? Ile innych alkoholi warto do niej dodać?

Przyjmuje się, że butelka 0,5 litra wódki przeznaczona jest dla jednego gościa. Zatem można prosto policzyć, że wesele na 50 osób będzie wymagało zakupienia 50 butelek wódki po 0,5 litra.

Dodatkowo warto dodać do niej inne alkohole w ilości paru butelek, natomiast kilkunastu w przypadku piwa.

Oczywiście, dużo zależy od upodobań gości. Gdy wolą oni whisky zamiast wódki, można kupić więcej butelek whisky, aby jej nie zabrakło.

Alkohole weselne – ile kosztują?

Ceny związane z kupnem alkoholu na wesele będą związane z wybranymi trunkami oraz z liczbą gości zaproszonych na wydarzenie.

Najtańsze wódki weselne, na przykład tak popularne jak Biały Bocian, można kupić w cenach rozpoczynających się od 21-22 złotych za butelkę 0,5 litra. Lepszej klasy wódki będą już wydatkiem około 30-40 złotych za butelkę. Na wesela zwykle nie kupuje się najdroższych wódek luksusowych marek.

Więcej trzeba będzie zapłacić za trunki jak whisky czy dobre likiery. Tańsze będą z kolei wina oraz piwa.

Szacuje się, że wesele na około 50 gości będzie wymagało wydania od około 1500 do 2000 złotych na alkohol. W przypadku wesela na 100 gości będzie to już kwota dwukrotnie wyższa.

Jak zaoszczędzić na alkoholach na wesele?

Aby za alkohol na wesele zapłacić mniej, warto nie tylko przeliczyć, ile butelek będzie potrzebnych, lecz również wybrać sklep, gdzie potrzebne trunki można kupić w niskiej cenie.

Najlepiej sprawdzać oferty w hurtowniach alkoholi. To właśnie w tych sklepach można kupić wszystkie potrzebne alkohole, również popularne weselne wódki, a także inne trunki nisko i wysokoprocentowe.

Hurtownie zapewniają bardzo atrakcyjne ceny, niższe niż w popularnych marketach czy dyskontach. Również można uzyskać w nich atrakcyjne rabaty przy zakupie dużej ilości alkoholu oraz skorzystać z dodatkowych udogodnień, na przykład zwrotu niewykorzystanych butelek alkoholu.

Aby zapłacić jak najmniej, warto porównać ceny w wielu hurtowniach alkoholi w okolicy. Dzięki temu będzie można wybrać taki sklep, gdzie ceny będą najniższe i dzięki temu można zaoszczędzić na zakupie jak najwięcej. Wiele hurtowni ma też własne strony internetowe, gdzie można sprawdzić ich aktualne cenniki. Zapytanie można wysłać również online albo można zadzwonić do hurtowni.

Artykuł sponsorowany

Redakcja projektyslubne.pl