Ile kosztuje aparat na zęby?

Na koszt aparatu na zęby ma wpływ wiele zmiennych takich jak np. rodzaj aparatu (stały lub ruchomy) i materiał, z którego jest wykonany. Należy uwzględnić również fakt, że ceny w poszczególnych klinikach dentystycznych mogą się znacznie różnić. W tym artykule postaramy się przybliżyć koszty aparatu i rozwiać Twoje wątpliwości!

Od czego zależy koszt aparatu na zęby?

Stały aparat na zęby wiąże się z wieloma kosztami. Cena łuku jest uzależniona przede wszystkim od materiału, z którego został wykonany, ponieważ może być: metalowy klasyczny, estetyczny szafirowy, metalowy samoligaturujący, czy estetyczny samoligaturujący. Należy również pamiętać, że koszty dotyczą nie tylko samego aparatu, ale również obejmują wizyty kontrolne, czy np. dodatkowe czynności związane z leczeniem aparatem stałym takie jak: zdjęcie aparatu lub przyklejenie nowego zamka. Całościowe spojrzenie na koszty leczenia da Ci pełniejszy obraz i pozwoli uwzględnić każdy rodzaj wydatków. To pozwoli dobrze zaplanować budżet i uniknąć rozczarowań lub niedopowiedzeń w trakcie leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia i w trakcie jego trwania możesz liczyć na informacje odnośnie Twoich indywidualnych potrzeb, a tym samym kosztów. Na pewno udzieli Ci ich ortodonta. Warszawa jest miastem, w którym jest dużo prestiżowych klinik dentystycznych, dlatego warto zainteresować się poszukiwaniami lekarza w tym mieście.

Ile kosztuje stały aparat na zęby?

To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów, dlatego nic dziwnego, że większość przed wizytą u ortodonty wpisuje w wyszukiwarkę frazę: aparat na zęby cena. Wszystko zależy jednak od indywidualnych oczekiwań i potrzeb pacjenta, dlatego odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna. Na pewno dobrze opracowany plan leczenia jest tym, czym podczas pierwszej wizyty zajmie się dobry ortodonta. Warszawa jest miastem, w którym nie brakuje dobrych klinik, dlatego warto przybliżyć konkretne kwoty. W dużej mierze są one przede wszystkim uzależnione od materiału, z którego wykonany jest aparat na zęby. Najtańszy jest łuk metalowy klasyczny, który najczęściej kosztuje około 2000 złotych, droższy o około tysiąc złotych jest estetyczny łuk szafirowy. Często w tej samej cenie lub zbliżonej wielkością (około 3000 złotych) jest dostępny łuk metalowy samoligaturujący. Z kolei cena łuku estetycznego samoligaturującego jest jeszcze wyższa. Ceny pozostałych usług związanych z leczeniem stałym aparatem na zęby mogą się różnić, dlatego warto zapytać o to jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Redakcja projektyslubne.pl