Jak kupić alkohol na imprezę? Zobacz pomocne wskazówki!

Planujesz imprezę jak wesele, a może urodziny lub rocznicę? W takiej sytuacji warto zadbać o odpowiedni alkohol dla gości. Chociaż dzisiaj coraz częściej urządza się przyjęcia bez alkoholu, to jednak nadal jest on obecny na większości z nich. Jak kupić dobre trunki na przyjęcie i nie przepłacić? Doradzamy!

Alkohol na przyjęcie – co wybrać?

Kiedyś na przyjęciach najczęściej serwowano wódkę. Teraz nadal jest ona głównym trunkiem podczas wesel czy innych rodzinnych spotkań, jednak poza nią bardzo popularne są również inne rodzaje trunków, na przykład jak wino, whisky, a nawet piwo, które świetnie sprawdza się na ciepłe dni. Z kolei do toastów wybierany jest szampan.

Wybierając alkohol na imprezę, warto przede wszystkim skupić się więc na różnorodności, aby na stole znalazły się różne rodzaje trunków. Dzięki temu każdy z gości będzie mógł wybrać wśród nich coś dla siebie.

Jeżeli podczas przyjęcia planuje się również przyrządzanie drinków, nie można zapominać o tym, aby dokupić również soki, syropy oraz inne produkty przeznaczone do ich przyrządzania.

Ile alkoholu na imprezę należy kupić?

Wybierając alkohol na imprezę, trzeba pamiętać o dobraniu nie tylko jego rodzaju, ale też odpowiedniej jego ilości.

Najczęściej zaleca się jedną butelkę wódki o pojemności 500 ml na jednego dorosłego gościa. Można także zmniejszyć tę liczbę wtedy, gdy podczas przyjęcia będzie serwować się także inne rodzaje trunków, na przykład jak whisky czy wino, dlatego niektórzy z gości nie będą pili wódki.

Gdzie najlepiej kupić alkohol na imprezę?

Miejsce zakupu alkoholu jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie od niego będzie zależał wybór trunków, a także ich cena, a tym samym ogólne koszty związane z jego kupnem.

Mniejsze liczby butelek można bez problemów zakupić w marketach, ale wtedy, gdy planuje się większą imprezę, w takim przypadku warto zdecydować się na zakupienie trunków w hurtowni alkoholi.

Hurtownie alkoholi oferują szeroki wybór różnorodnych produktów oraz mogą zaoferować je w bardzo atrakcyjnych cenach, co powoduje, że można sporo zaoszczędzić, gdy zamówi się w nich alkohol.

Co więcej, wiele hurtowni, na przykład jak https://www.alkoparty.pl, oferuje również możliwość zakupienia ich online i dostawy do domu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jak zaoszczędzić na kupnie alkoholu na przyjęcie?

Aby zapłacić za alkohol na imprezę jeszcze niższą cenę, warto pamiętać o paru kwestiach, by zaoszczędzić sporą sumę.

Przede wszystkim warto zawsze porównywać ze sobą ceny w sklepach, aby kupić potrzebne trunki tam, gdzie są one dostępne w najniższych cenach. Przy większych zamówieniach nawet niewielkie różnice cenowe są istotne, dlatego warto o tym pamiętać.

Również bardziej opłacalne jest wybieranie alkoholi w większych butelkach, dlatego zamiast trunków o pojemności 500 ml można wybierać te o pojemności 700 ml.

Przy kupowaniu alkoholu w hurtowni warto też sprawdzić, czy może ona przyjąć z powrotem te butelki, które nie zostały wykorzystane. Dzięki temu można odzyskać wydane na nie pieniądze i dodatkowo oszczędzić.

Artykuł sponsorowany

Redakcja projektyslubne.pl