Jak szukać zleceń w roli DJ na wesele

Masz w planach, a może już jesteś didżejem na wesele ? Cierpisz na deficyt klientów, a może chciałbyś po prostu zwiększyć cenę swoich usług ? Zawsze warto dbać o to, aby mieć sporo zapytań. W ten sposób czujesz się pewnie w zakresie swojej działalności gospodarczej i możesz zaplanować swój biznes.

Strona internetowa dla didżeja na wesele

Zaczęliśmy od tej pozycji, aczkolwiek strona internetowa dla usług weselnych (zresztą jak każdych innych) to dość długa droga do przebycia. Owszem jesteś w stanie zamówić ją i założyć w przeciągu kilku dni, ale jednak jej widoczność to druga sprawa. Jeśli chcesz aby Młode Pary, które są klientami didżejów i zespołów weselnych znajdowały Twoją stronę, musisz zadbać o jej widoczność. Tu kłania się temat pozycjonowania poruszony w następnym akapicie. Oczywiście adres Twojej strony możesz od razu dołączyć do wizytówek, fanpage’a, czy ulotkach reklamowych. Pamiętaj, aby na stronie zamieścić zdjęcia i materiały filmowe, na których jako DJ na wesele prowadzisz imprezy. Dzięki temu klienci będą mogli od razu zapoznać się z Twoją działalnością. Jednym z przykładów prężnie działającej w sieci strony jest ta strona DJ Robert Koss https://musicserwis.com

Planując swoją stronę internetową, możemy zasugerować Wam sprawdzone rozwiązanie jakim jest WordPress. Ta platforma daje możliwość podpięcia bloga o tematyce weselnej, jest dostęp do aktualizacji, a sam proces tworzenia stron jest elastyczny i oparty na wielu ciekawych szablonach.

Pozycjonowanie słowa DJ na wesele

Widoczność strony w Internecie to głównie jej pozycja w wyszukiwarce Google. Oczywiście można podeprzeć się płatnymi reklamami Adwords, ale dobrze jest uzyskać naturalną, odpowiednią pozycję pod różnymi hasłami. Jednym z najbardziej kluczowych jest oczywiście DJ na wesele. Firma pozycjonująca, działający blog na stronie, artykuły gościnne wskazujące na naszą www, linki wewnętrzne i zewnętrzne. Tak naprawdę moglibyśmy wymieniać tak dalej, zatem jeśli nie znasz tematu pozycjonowania strony, spytaj o oferty kilka firm pozycjonujących. Adres swojej strony powinieneś zamieszczać wszędzie tam, gdzie ogłaszasz swoje usługi DJ wodzirej, czyli na portalach weselnych, fanpage, w treści ogłoszeń.

Cenną wskazówką będzie to, abyście uważali na oferty firm pozycjonujących, które nie dają gwarancji uzyskania efektów. Zdarza się, iż comiesięczny abonament jest opłacany, a firma nie do końca wywiązuje się ze swojej umowy. Chyba nie chcesz znacznej części swoich zarobków w branży didżej na wesele wydać na nie przynoszącą efektów usługę ?

Dj

Facebook – fanpage didżeja wodzireja

W teorii darmowa możliwość prezentacji swoich usług na Facebooku staje się powoli fikcją. Jednak mimo ucinanych zasięgów oczywiście warto kreować swoją wizytówkę, dorzucać owoce swojej pracy jako wodzirej DJ weselny. Na Facebooku posiadając firmowe konto masz ogromne możliwości kreowania reklam i targetowania ich do odpowiednich grup docelowych. Jesteś w stanie dotrzeć do osób zaręczonych, interesujących się tematyką weselną (wesele, obrączki, muzyka i inne). Załóż fanpage, zdobywaj fanów, umożliwiaj konwersacje.

Portale weselne dla branży ślubnej

Portale ślubne to znakomite miejsce, w którym warto ogłosić nie tylko usługi DJ na wesele, ale każde inne (foto, video, dekoracje ślubne, foto-budka i pozostałe). Tak właściwie oferta weselnych portali cały czas się zmienia, ale warto posmakować każdego z nich i sprawdzić, czy pojawią się klienci. Unikałbym abonamentowych usług rzędu kilkuset złotych podpisywanych na rok lub dłużej. Jeśli stwierdzisz, że portal nie przynosi owoców, ciężko będzie wywinąć się z umowy bez konsekwencji. Do najbardziej rozpoznawalnych stron ofertowych dla weselnych didżejów i nie tylko zaliczyć możemy między innymi:

  • Wesele z Klasą,
  • Planujemy Wesele,
  • Wedding.pl,
  • Gdziewesele.pl.

Lokalne ogłoszenia usługowe dla branży weselnej

Dodawanie ogłoszeń w portalach usługowych też może przynieść zamierzone efekty. O ile znajdziesz kategorię weselną, śmiało dorzuć swoje ogłoszenie w lokalnym portalu i sprawdź, czy dostępne są opcje promowania. Taką usługę daje przykładowo OLX. To właśnie na tej stronie sprzedaż samochód, kupisz elektronikę, a także znajdziesz ciekawe i godne sprawdzenia oferty didżeja na wesele.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *