Klasyczne zaproszenia ślubne

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka, a organizacja uroczystości wraz z weselem to dla narzeczonych naprawdę sporo obowiązków. Nic dziwnego, chcą przecież, aby ten jedyny dzień wypadł wspaniale, bajecznie i aby zapadł w pamięci zarówno gości jak i ich. Z dużym zaangażowaniem wybierają weselne menu, kwiatowe dekoracje, stroje, weselne atrakcje itp., ale muszą też wybrać odpowiednie zaproszenia ślubne. Tu często pojawia się mały problem, gdyż zaproszenia trzeba wybrać odpowiednio wcześniej, aby zdążyć rozdać je zaproszonym bliskim, a bywa tak, że wybierając zaproszenia młodzi nie mają jeszcze pomysłu na styl wesela czy też kolor przewodni. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się klasyczne zaproszenia ślubne.

Czym wyróżniają się klasyczne zaproszenia ślubne?

Elegancja i minimalizm to z całą pewnością cechy klasycznych zaproszeń ślubnych. Brak w nich nadmiaru ozdób, wzorów i kolorów, za to przeważają żłobienia w papierze, delikatne wstążki czy małe elementy w kolorze.  Cały swój urok zawdzięczają prostym i dobranym ze smakiem szczegółom, a ich wyjątkowość polega na dopasowaniu się do niemal każdego weselnego stylu, gdyż klasyka to tak naprawdę uniwersalność. Mogą się na nie zdecydować narzeczeni w każdym wieku, o różnych zainteresowaniach, a co ważne – można je wręczyć wszystkim gościom, gdyż nikt nie poczuje się zniesmaczony czy niedoceniony takimi zaproszeniami. Klasyka dodaje elegancji i podkreśla wyjątkowy charakter uroczystości, a dla narzeczonych nie ma przecież bardziej wyjątkowej chwili niż zawarcie na całe życie związku małżeńskiego z ukochaną osobą. Zaproszenia ślubne oferowane przez sklep amelia-wedding.pl charakteryzują się idealną jakością, dbałością o każdy szczegół, a także wysokim kunsztem wykonania. Zapraszanie na ślub z pomocą tak eleganckich i pięknych zaproszeń to wyjątkowy moment zarówno dla przyszłych małżonków jak i dla zaproszonych gości.

Czy warto wybrać klasykę?

Kiedy nadchodzi moment wyboru zaproszeń, przyszli małżonkowie miewają delikatne opory przed wyborem klasycznej, eleganckiej wersji. Być może związane jest to z obawą, że okażą się zbyt proste lub nawet skromne. Narzeczeni chcą aby już podczas zapraszania było wiadome, że jest to wyjątkowa uroczystość. Wszystkie klasyczne zaproszenia ślubne ze strony amelia-wedding.pl mają w sobie nutę wyjątkowości, a więc nie ma mowy o zbytniej prostocie, skromności czy nawet nudzie. Każdy szczegół jest dokładnie przemyślany, tak aby zaproszenia były minimalistyczne, a zarazem gustowne i niebanalne. Zaletą klasycznych zaproszeń ślubnych jest możliwość dopasowania ich do każdego stylu wesela. Sprawdzą się zarówno przy weselach eleganckich, klasycznych, glamour, jak również przy weselach romantycznych czy rustykalnych. Odpowiednie też będą jeżeli na wesele będą zaproszeni goście zróżnicowani wiekowo, kulturowo itp., gdyż w takim przypadku bywa trudne wybranie takich zaproszeń, aby każdy gość poczuł się doceniony i potraktowany z szacunkiem, a klasyczna elegancja niweluje ten problem.

Idealne zaproszenia ślubne

zaproszenia ślub

Amelia-wedding.pl oferuje wachlarz klasycznych zaproszeń. Kolekcja Arte to minimalistyczne zaproszenia z delikatną ornamentową ramką i motywem obrączek. Ograniczona kolorystyka pozwala uniknąć przesytu i sprawdzi się też kiedy narzeczeni nie wybrali jeszcze koloru przewodniego. Czarno-biały motyw obrączek umieszczony w centrum zaproszenia symbolizuje małżeństwo i miłość. Zaproszenia z kolekcji Arte tworzone są na wysokiej jakości papierze o strukturze lnu. Dla tych, którzy wolą odrobinę koloru idealnie sprawdzi się kolekcja Moreno. Te piękne zaproszenia charakteryzują się ornamentem z błyszczącą cyrkonią na białym lub kremowym tle, a także wyłaniającą się spod spodu kolorową owijką, dostępną w pięciu różnych kolorach. Kolekcja Brenet to delikatny blask cyrkonii umieszczonej na tle kwadratowego ornamentu, a wyjątkowości nadaje jeden z 4 kolorów cyrkonii do wyboru. Ponadto perłowy papier dodaje subtelnego połysku i elegancji. Dla zwolenników większej ilości koloru idealna będzie kolekcja Verte lub Sand, które charakteryzują się jednolitym kolorem tła i minimalistycznym wzornictwem w kolorze złotym. Będą idealne dla tych, którzy nie chcą na zaproszeniach dużej ilości kolorów, ale obawiają się wyłącznie czarno-białych motywów. Zastosowana w tych kolekcjach folia SofTouch sprawia, że zaproszenia są niezwykle przyjemne w dotyku, co czyni je oryginalnymi i niebanalnymi.

Zaproszenia dostępne w sklepie można spersonalizować dodając np. krótką sentencję dotyczącą rozpoczynającego się nowego, wspólnego życia. Klasyczne zaproszenia ślubne zawierają sporo miejsca na zawarcie wybranego cytatu, pozostając przy tym czytelne i przejrzyste. Warto zaznaczyć, że treść zaproszeń powinna także zawierać najważniejsze informacje o miejscu, dacie i czasie uroczystości, imię i nazwisko zaproszonej osoby lub osób, a także informacje o adresie lokalu, w którym odbędzie się zabawa weselna. Na zaproszeniach nie powinno się umieszczać wierszyków czy innych zbędnych treści. 

Podsumowując, klasyczne zaproszenia ślubne są cały czas w modzie i wydaje się, że nigdy z niej nie wyjdą. Minimalizm w połączeniu z nowoczesnością i elegancją daje naprawdę niezwykły efekt, sprawiając, że każde zaproszenie jest wyjątkowe. Wybierając zaproszenia ślubne warto zwrócić uwagę na detale takie jak jakość wykonania, zastosowany papier i jakość wydruku, gdyż takie szczegóły łączą wszystko w całość i sprawiają, że goście czują się szanowani i zaszczyceni. A z pewnością przyszli małżonkowie chcą, by bliscy, którym wręczą zaproszenia i którzy mają spędzić z nimi ten jedyny dzień czuli się właśnie odpowiednio docenieni. Warto pamiętać, aby zaproszenia tworzyły spójną całość z innymi elementami wesela, dobrze jest wybrać winietki, etykiety na alkohol, podziękowania dla gości, pudełka na ciasto, menu weselne czy inne części ślubnej papeterii w tym samym tonie. Sklep amelia-wedding.pl oferuje całe kolekcje papeterii, pozwalające stworzyć zachwycającą i spójną całość.

Redakcja projektyslubne.pl