Nietypowe obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe

Kto powiedział, że pierścionek zaręczynowy czy też obrączka ślubna muszą być wyłącznie klasyczne, proste w formie i stosunkowo przewidywalne jeśli chodzi o projekt? Jeśli zależy ci na wyjątkowej biżuterii ślubnej, z pewnością na rynku jubilerskim znaleźć możesz wysadzane diamentami i brylantami obrączki czy też niebanalne pierścionki z tanzanitem, szafirem czy rubinem.

Kolorowe pierścionki zaręczynowe

Nietypowe obrączki ślubne

A może biżuteria rodowa?

Kolorowe pierścionki zaręczynowe

Pierścionek z kolorowymi kamieniami to doskonała propozycja biżuterii zaręczynowej. Do wyboru masz nie tylko tradycyjne diamenty. Wiele osób stara się znaleźć pierścionek zaręczynowy, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Może warto więc spojrzeć na biżuterię w wyjątkowych kolorach. Wiele kamieni szlachetnych takich jak rubin, szparag, szafir, tanzanit, topaz, morganit, akwamaryn czy kunzyt przyciąga swoją wyjątkową barwą. Tego typu kamienie mogą być dodatkowo „obudowane” szpalerem mniejszych brylantów. Do wyboru są zarówno mniejsze, jak i większe kamienie, z powodzeniem pierścionek można więc dostosować do charakteru noszonej przez wybrankę biżuterii.

Nietypowe obrączki ślubne

Jeśli zależy ci na zakupie wyjątkowej biżuterii ślubnej, możesz sprawdzić nietypowe obrączki ślubne bogato wysadzane kamieniami szlachetnymi. Do tego typu projektów wykorzystuje się przede wszystkim brylanty oraz diamenty. W zależności od twoich oczekiwań, możesz postawić na obrączkę mniej lub bardziej bogato wysadzaną kamieniami. Znaleźć możesz obrączki w stylu nieco bardziej nowoczesnym lub klasycznym. Tylko od ciebie zależy, jak duża będzie masa wykorzystanych kamieni, często są to wartości od 0,25 do 0,5 karata, choć znaleźć możesz także projekty wysadzane kamieniami o łącznej masie 1 karata.. Takie obrączki wykonuje się najczęściej z 14-karatowego złota. Bardzo oryginalnym rozwiązaniem będzie także obrączka z czarnymi diamentami. Wokół szyny obrączki może się pojawić także delikatna plecionka. Postawić możesz na nieco bardziej zdobne rozwiązania, na przykład z podwójnym szpalerem kamieni. 

A może biżuteria rodowa?

Nietypowe obrączki ślubne to często te przekazywane z pokolenia na pokolenie. Odziedziczyłeś wyjątkową biżuterię albo kupiłeś pierścionek czy obrączki, ale nie do końca jesteś pewien ich wartości? Rozważasz wykorzystanie takiej biżuterii jako ślubnej? Z pomocą może ci przyjść gemmologia. W specjalistycznym laboratorium specjaliści mogą wykonać dla ciebie analizę autentyczności biżuterii z kamieniami. Rzeczoznawcy mogą także wycenić taki pierścionek i wystawić odpowiedni certyfikat z odpowiednimi międzynarodowymi pieczątkami. W ten sposób możesz wykonać także badanie diamentów. Jeśli nie jesteś pewien, czy diament jest naturalny czy syntetyczny, poproś specjalistów o ocenę. Profesjonalne laboratoria gemmologiczne posiadają sprzęt, który pozwala na zaawansowane badanie DiamondView. W jego ramach kamień jest szczegółowo prześwietlany, co pozwala odkryć jego powstanie. Wyposażony w taką wiedzę, możesz podjąć decyzję, czy chcesz właśnie taką biżuterię wykorzystać jako ślubną. 

Redakcja projektyslubne.pl