O co pytać na sali weselnej ?

Planując ślub i wesele, wiele par młodych, zaczyna od wybory sali weselnej. Jest to podstawowa sprawa wokół, której koncentrujemy całą resztę, dlatego też musi spełniać wszystkie wymagania.

Jasno sprecyzowane wymagania

Zanim zaczniecie szukać lokum na zorganizowanie wesela, zastanówcie się jakie są wasze oczekiwania, na czym wam najbardziej zależy, co jest niezbędne a bez czego możecie się obejść. Może to mieć związek z wieloma sprawami, szczegółów do dopracowania jest naprawdę wiele. Podstawowe kryteria wyboru sali weselnej to miejsce, liczba osób i cena za tak zwany talerzyk. Jednak to szczegóły mogą zaważyć o ostatecznej decyzji, dlatego warto wiedzieć, o co pytać na sali weselnej jej menadżera czy właściciela.

Nie bój się pytać!

Ludzie są różni i to czyni nas wyjątkowych. Niestety, niektóre cechy osobowości są bardziej pożądane od innych. Tak na przykład, jednej osobie łatwo jest „sprzedać” jakąś usługę lub rzecz, której w głębi nie chcą lub nie potrzebują, a druga walczy o jak najlepsze warunki i jeszcze się targuje. Ważne by przy wyborze sali weselnej, nie dać sobie „wcisnąć” oferty nie korzystnej, czy nie pokrywającej się z oczekiwaniami młodej pary.

Jest kilka rzeczy, o które na prawdę warto zapytać. Po pierwsze, dowiedz się, jak jest przechowywane jedzenie, czy właściciele mają odpowiednią chłodnie i przede wszystkim, czy znajduje się odpowiednie miejsce do składowania i chłodzenia alkoholu! Procenty, są podstawą na większości polskich wesel. Zwróćcie uwagę na liczbę kelnerów jaką macie do dyspozycji, czy będzie ona wystarczająca, czy jest możliwość zmiany liczebności załogi. Kolejne powiązane sprawy z tym temat, to pytanie odnośnie pozostałości po imprezie. Upewnijcie się, czy będą one należeć do was. W końcu to para młoda za wszystko płaci.

Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakieś ukryte koszty dotyczące dekoracji, czy nie ma przeszkód w sprowadzeniu na salę dodatkowych atrakcji na przykład w postaci barmana. Można naprawdę zdziwić się, jak niektórzy właściciele potrafią komplikować najprostsze rzeczy. Niestety, z powodu pandemii w wielu miejscach nie jest możliwa degustacja dań, co sprawia, że kuchnię wybieramy w ciemno.

Pytania można by mnożyć. Warto zapisywać sobie na bieżąco wszystkie pytania jakie przychodzą na myśl, tak aby w trakcie spotkania o niczym nie zapomnieć. Bezcenne są rady już doświadczonych par, które można znaleźć na przeróżnych forach internetowych, ale także wśród znajomych! Dobrze wybrana sala weselna to połowa sukcesu imprezy.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *