Oświetlenie na wesele – jakie wybrać?

Światło to czynnik, który niesamowicie wpływa na sposób, w jaki widzimy różne przedmioty, ich kształty, barwy, a także całokształt przestrzeni. Światło ma ogromne znaczenie w plenerze, a także we wnętrzach. To jak widzimy posturę człowieka, jego twarz – to również kwestia odpowiedniego oświetlenia. Odpowiednie oświetlenie pomaga wydobyć piękno wnętrz, odkryć ich tajemnice, podkreślić piękne wnęki w ścianach, podkreślić ornamenty dekoracji, a także swoim kolorem decyduje o atmosferze w danym pomieszczeniu. Z ponurego pokoju można zrobić jasną, przejrzystą powierzchnię jeśli wiemy, jak dobrać do takiej odpowiednie oświetlenie. Dekoracje świetle decydują więc o charakterze sali weselnej, dlatego warto dokładnie przemyśleć, na jakie powinniśmy się zdecydować.

Jakie oświetlenie na wesele wybrać i czym się kierować?

Oświetlenie i jego rodzaj powinniśmy dopasowywać do stylu w jakim je organizujemy, do ogólnego motywu przewodniego imprezy. Jeśli takie wesele będzie w nowych restauracjach, czy nowoczesnych budynkach, zazwyczaj poleca się wybór oświetlenia LED – doświetlamy sufity, ściany i scenę, gdzie będzie znajdował się zespół. Czego używamy? W głównej mierze belek LEDowych oraz taśm, które mogą przebiegać wzdłuż ścian. W strategicznych miejscach sali będą rozstawione też reflektory.

Oczywiście nie musimy się decydować na statyczne światło. Wiele sal weselnych proponuje dynamiczne światła, które zmieniają się wraz z charakterem piosenek granych przez zespół, albo momentu imprezy. Do tradycyjnego białego światła, które dają ledy możemy dodać jakieś akcenty kolorystyczne – na przykład kolorowe żarówki, które będą się komponować z motywem wesela.

Kolejnym świetnym gadżetem są dymiarki, które wytwarzają mgłę i rozpraszają światło. Są często polecane przez fotografów, którzy przy ich użyciu potrafią stworzyć cudowny klimat zdjęć i filmu pamiątkowego.

Dekoracje świetlne

Wiele Par Młodych decyduje się na różne nowatorskie pomysły, jeśli chodzi o świetlne dekoracje. Chociaż to białe ledy zdobywają szczyt popularności, to kolorowe również są rozchwytywane. Ciekawym pomysłem jest też dodatnie ultrafioletu, który niesamowicie podkreśla białe elementy dekoracji, jak i samą suknie Panny Młodej.

Ciekawym pomysłem są też świetlne girlandy, które są rozmieszczone w strategicznych miejscach – na przykład nad stolikiem Pary Młodej czy w okolicach sceny, gdzie gra muzyka na żywo. Często są po prosty zwykłe lampki na przeźroczystym kablu, lub lampki stylizowane na żarówki.

Redakcja projektyslubne.pl