Oświetlenie na wesele – jakie wybrać?

Światło to czynnik, który niesamowicie wpływa na sposób, w jaki widzimy różne przedmioty, ich kształty, barwy, a także całokształt przestrzeni. Światło ma ogromne znaczenie w plenerze, a także we wnętrzach. To jak widzimy posturę człowieka, jego twarz – to również kwestia odpowiedniego oświetlenia. Odpowiednie oświetlenie pomaga wydobyć piękno wnętrz, odkryć ich tajemnice, podkreślić piękne wnęki w ścianach, podkreślić ornamenty dekoracji, a także swoim kolorem decyduje o atmosferze w danym pomieszczeniu. Z ponurego pokoju można zrobić jasną, przejrzystą powierzchnię jeśli wiemy, jak dobrać do takiej odpowiednie oświetlenie. Dekoracje świetle decydują więc o charakterze sali weselnej, dlatego warto dokładnie przemyśleć, na jakie powinniśmy się zdecydować.

Jakie oświetlenie na wesele wybrać i czym się kierować?

Oświetlenie i jego rodzaj powinniśmy dopasowywać do stylu w jakim je organizujemy, do ogólnego motywu przewodniego imprezy. Jeśli takie wesele będzie w nowych restauracjach, czy nowoczesnych budynkach, zazwyczaj poleca się wybór oświetlenia LED – doświetlamy sufity, ściany i scenę, gdzie będzie znajdował się zespół. Czego używamy? W głównej mierze belek LEDowych oraz taśm, które mogą przebiegać wzdłuż ścian. W strategicznych miejscach sali będą rozstawione też reflektory.

Oczywiście nie musimy się decydować na statyczne światło. Wiele sal weselnych proponuje dynamiczne światła, które zmieniają się wraz z charakterem piosenek granych przez zespół, albo momentu imprezy. Do tradycyjnego białego światła, które dają ledy możemy dodać jakieś akcenty kolorystyczne – na przykład kolorowe żarówki, które będą się komponować z motywem wesela.

Kolejnym świetnym gadżetem są dymiarki, które wytwarzają mgłę i rozpraszają światło. Są często polecane przez fotografów, którzy przy ich użyciu potrafią stworzyć cudowny klimat zdjęć i filmu pamiątkowego.

Dekoracje świetlne

Wiele Par Młodych decyduje się na różne nowatorskie pomysły, jeśli chodzi o świetlne dekoracje. Chociaż to białe ledy zdobywają szczyt popularności, to kolorowe również są rozchwytywane. Ciekawym pomysłem jest też dodatnie ultrafioletu, który niesamowicie podkreśla białe elementy dekoracji, jak i samą suknie Panny Młodej.

Ciekawym pomysłem są też świetlne girlandy, które są rozmieszczone w strategicznych miejscach – na przykład nad stolikiem Pary Młodej czy w okolicach sceny, gdzie gra muzyka na żywo. Często są po prosty zwykłe lampki na przeźroczystym kablu, lub lampki stylizowane na żarówki.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *