Pięknie, jesienne dekoracje ślubne

Ślub w porze jesiennej też może okazać się wydarzeniem bardzo ciekawym i oryginalnym a nade wszystko imprezą w bardzo ciekawej scenerii. Jesienne dekoracje ślubne potrafią zaskoczyć swoją kolorystyką. Taka oprawa ślubu może sprawić miły nastrój i niezapomniane wrażenia.

Jesień mieni się różnymi barwami i kolorami

Wszystko zaczyna się od ślubnego bukietu. Jest to najważniejszy element każdej ślubnej dekoracji, mimo, że znajduje się on w rękach panny młodej. Piękne jesienne bukiety mogą zaskoczyć i pokazać wiele barw jesiennych. Jesienią jest wiele kwiatów, są one pozostałością lata lub inne są wyłącznie oprawą jesieni. Można by wspomnieć tutaj nie tylko popularne jesienne barwy typu pomarańcz, brąz czy żółć ale także kolory nieco przydymione typu granat, bordo czy fiolet. Takimi kwiatami jesiennymi na pewno będą:
– astry,
– dalie,
– bluszcze,
– róże,
– wrzosy,
– mikołajki.
Jesień mieni się wieloma barwami i kolorami i dobrze jest istotę jej zachować w jesiennym bukiecie i w całej ślubnej oprawie.

Jesienne owoce i warzywa

Jesień jest porą roku, która obfituje w przeróżne sezonowe warzywa i owoce, w tym owoce leśne. Można więc te wszystkie dary idealnie wykorzystać w ślubnych dekoracjach. Wykorzystując te sezonowe skarby nie tylko zaoszczędzi się na florystycznej dekoracji ale także stworzy się ciekawą jesienną scenerię w kościele i na weselnej sali.
Najlepszymi miesiącami jesiennymi, które są najbardziej bogate w naturalne zasoby, są wrzesień i październik.
Idealnie, do dekorowania sali, sprawdzają się:
– dynie,
– szyszki,
– kasztany,
– żołędzie,
– jabłka,
– trawa pampasowa.
Bardzo oryginalną ozdobą może okazać się czerwona jarzębina, z której dekoracje mogą zachwycać.
Wszystkie jesienne skarby stanowią idealne przedmioty do bardzo ciekawych aranżacji i stylizacji ślubnych. Na ich bazie można stworzyć ciekawe wnętrza o bardzo charakterystycznym klimacie.
Jaskrawa czerwień jarzębiny może idealnie skomponować się z drewnem lub z zielenią.
Niektóre, powyżej wymienione, dary jesieni można wykorzystać jako dekoracje na stół, w winietkach, w zaproszeniach dla gości, dekorację ściany za parą młodych, czy można nimi udekorować również kościół podczas mszy ślubnej.

Jesienne czary mary

Jesień ma swój niesamowity klimat i odznacza się ogromnym bogactwem barw, kwiatów i owoców. Jesienne dekoracje ślubne mogą naprawdę zachwycić i nie trzeba się obawiać, że ślub bierze się jesienią. Jesienne czary mary zależą w dużej mierze od kreatywności i pomysłowości osób odpowiedzialnych za ślubne dekoracje.

Redakcja projektyslubne.pl