Suknia ślubna z długim rękawem – dla kogo?

Wybór sukni ślubnej często jest bardzo długim procesem, który wiąże się z odwiedzinami w wielu salonach mody ślubnej. Później dochodzą wielokrotne przymiarki, pomiary, poprawki i stres: czy suknia będzie finalnie wyglądać idealnie? To dość zrozumiałe, że panny młode stresują się wyborem odpowiedniej stylizacji – w końcu uwaga wszystkich będzie skupiona właśnie na nich, a zdjęcia pamiątkowe będzie oglądać cała rodzina. Wiele kobiet nie czuje się komfortowo z odsłanianiem ramion. Właśnie dlatego, dzisiaj opowiemy więcej o sukniach z długim rękawem.

Suknia ślubna długi rękaw – dla kogo?

Nie da się ukryć, że suknie ślubne z długim rękawem są bardzo modne, a celebrytki i gwiazdy coraz częściej pozują takich na swoich ślubach. Wiele panien młodych decyduje się obecnie na takie rozwiązanie – uważają, że taka suknia wygląda bardzo elegancko, a ponad to zapewnia poczucie komfortu, ponieważ nie odsłaniają one ciała w kościele, urzędzie i już na sali weselnej. Jest to oczywiście też wybór numer jeden dla panien młodych, które mają kompleksy związane ze swoimi ramionami i nie chcą ich odsłaniać, a delikatnie zamaskować. Wiele z przyszłych panien młodych na pewno zadaje sobie mnóstwo pytań: czy koronkowe obcisłe rękawy nadają się dla kobiet plus size? Czy można zdecydować się na suknie z długim rękawem w lato? Czy szeroki rękaw pogrubi ręce na zdjęciach?

Rozwiewamy wątpliwości na temat długich rękawów

Wiele par młodych decyduje się na ślub w ciepłych porach roku – wiosna, lato. Oczywiście ma to wiele swoich plusów: pewniejsza pogoda, sprzyjające warunki atmosferyczne, dłuższy dzień do sesji ślubnej, brak kurtek, płaszczy, błota i innych nieprzyjemności związanych z zimą i jesienią.

Kiedy jednak temperatury przekraczają 25 stopni, zaczynają się wątpliwości, czy w długim rękawie nie będzie nam za gorąco. Absolutnie nie. Obecnie można wybrać koronkowe, czy siateczkowane rękawy, które przepuszczają powietrze i nie grzeją naszego ciała. Warto też dodać, że zazwyczaj w kościele czy urzędzie jest chłodno, a na salach weselnych jest klimatyzacja – pozostaje tylko przemieścić się w te dwa miejsca, a resztę wieczoru spędzi się w pomieszczeniu klimatyzowanym.

Panny młode plus size również chętnie wybierają dłuższy rękaw, który przysłoni ewentualne mankamenty. Wbrew pozorom dobrze dobrana sukienka, z odpowiednim rękawem wcale nie poszerzy rąk czy ramion. Dobrze jest przymierzyć kilka, a nawet kilkanaście modeli i fasonów, a także zrobić sobie w nich zdjęcia – wtedy można się przekonać czy dana sukienka pasuje.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *