Zaproszenia ślubne botaniczne dla miłośników natury!

Każda para planująca swój ślub pragnie zorganizować wesele swoich marzeń, które na długo pozostanie w pamięci nie tylko nowożeńców, ale także wszystkich uczestników wydarzenia. Niektórzy narzeczeni szykują się na bardzo huczne, eleganckie i wytworne przyjęcie w stylu glamour. Inni wolą skromną i minimalistyczną uroczystość, na którą zapraszają jedynie najbliższe swojemu sercu osoby. Wśród najmodniejszych obecnie trendów ślubnych dużym zainteresowaniem cieszą się również wesela w stylu botanicznym. Ten kierunek wybierany jest zwykle przez partnerów będących miłośnikami przyrody i naturalnych rozwiązań oraz życia zgodnie z ideą slow life.

Czym charakteryzuje się wesele w stylu botanicznym? 

Wesele botaniczne powinno obfitować w roślinność oraz inne elementy przyrody. Może być zorganizowane w ogrodzie lub dzikim plenerze, np. w lesie lub na łące, a także we wnętrzu z dala od zgiełku miasta, w którym główną dekorację i motyw przewodni stanowią żywe rośliny.  

Dominującą kolorystyką tego typu przyjęć jest zieleń w różnych naturalnych odcieniach, którą uzupełniają inne kolory ziemi takie, jak brązy, beże, biel, złoto, czy miedź. Roślinami, którymi najczęściej dekoruje się sale weselną są: 

  • eukaliptus,
  • palmy,
  • bluszcz,
  • winorośl,
  • monstera,
  • mech leśny,
  • bambus,
  • paprocie,
  • drzewa iglaste,
  • różnego rodzaju soczysto zielone trawy i zioła.

Można zorganizować wesele botaniczne w stylu bardziej egzotycznym i tropikalnym lub nawiązujące do polskiej, urokliwej dzikiej roślinności. Zielenią udekorowane są stoły, krzesła, lustra, okna, ściany i podłoga. Motyw roślinny może pojawiać się także na zastawie stołowej, w strojach państwa młodych i w elementach weselnego jadłospisu. 

Aby wesele w stylu botanicznym zaowocowało wspaniałym rezultatem i zachwyciło wszystkich zaproszonych gości, warto zwrócić uwagę na każdy najmniejszy szczegół, który wpływa na całościową oprawę i odbiór uroczystości. Takie elementy, jak winietki ślubne, menu weselne, numery stołów, plany stołów, czy upominki dla gości również powinny oddawać charakter wesela i osobowość państwa młodych. Pierwszym, ale jakże niezwykle ważnym detalem uroczystości, z którym mają kontakt goście są zaproszenia ślubne. Powinny one być zapowiedzią wesela oraz w odpowiedni sposób określać jego atmosferę i specyfikę.  

Zaproszenia ślubne botaniczne 

W asortymencie sklepu internetowego Empik Foto znajdziesz wyjątkowe zaproszenia ślubne botaniczne, które odznaczają się niezwykłą delikatnością i elegancją, a jednocześnie doskonale podkreślają styl wesela botanicznego. Na zaproszeniu widnieje subtelny motyw eukaliptusa w chłodnym, zielonym kolorze z niebiesko-srebrnym podtonem. Połączenie bieli tła z zielenią eukaliptusa oraz lekką i zwiewną czcionką pozwoliło uzyskać nadzwyczaj ciekawy i naturalny efekt.  

Zaproszenia ślubne botaniczne można zamówić w komplecie z innymi elementami papeterii ślubnej. Specjalnie dla wszystkich miłośników natury udostępniliśmy rozbudowaną kolekcję materiałów, które w połączeniu ze sobą tworzą spójną i harmonijną całość. Jeśli planujesz zorganizować swoje wesele pełne zieleni i bujnej roślinności, zapoznaj się z nasza ofertą i wybierz zaproszenia zaproszenia ślubne botaniczne, które z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę i wspaniale podkreślą styl Waszej uroczystości! 

Artykuł partnera

Redakcja projektyslubne.pl