Dlaczego suknia ślubna księżnej Diany wzbudza tyle emocji?

Suknia ślubna księżnej Diany wzbudza tak wiele emocji ze względu na swój ikoniczny status. Suknia została zaprojektowana przez Davida i Elizabeth Emanuel i wykonana z jedwabnej tafty w kolorze kości słoniowej z prawie 8-metrowym trenem, tysiącami cekinów i 140-metrowym tiulowym welonem. Uważana za jedną z najbardziej ikonicznych sukien ślubnych, jakie kiedykolwiek powstały, ponieważ ucieleśniała wspaniałość i romantyzm królewskiego ślubu. Publiczność była urzeczona jej pięknem, elegancją i blaskiem. Ponadto księżna Diana stała się inspiracją dla wielu młodych kobiet na całym świecie, które patrzyły na jej grację, opanowanie i styl. Dlatego też jej suknia ślubna do dziś wzbudza emocje.

Sprawdź także: Wyglądała jak księżniczka – Suknia ślubna Meghan Markle

Kim była księżna Diana?

Księżna Diana była członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, która urodziła się 1 lipca 1961 roku. Najbardziej znano ją jako pierwszą żonę Karola, księcia Walii i matkę ich dwóch synów, księcia Williama i księcia Harry’ego. Stała się znana ze swojej działalności charytatywnej i humanitarnej, która obejmowała kampanię przeciwko minom lądowym, świadomości HIV/AIDS i podnoszenia świadomości na temat problemów zdrowia psychicznego. 31 sierpnia 1997 roku, w wieku 36 lat, zginęła tragicznie w wypadku samochodowym w Paryżu. Dianę zapamiętano za swoją elegancję i wdzięk, a także zaangażowanie w sprawy społeczne.

Zobacz także: Suknia ślubna księżnej Kate Middleton – oszałamiająca kreacja!

Wyjątkowe wydarzenie Diany Spencer i Księcia Karola

29 lipca 1981 roku księżna Diana i książę Karol wzięli ślub w katedrze św. Pawła w Londynie. W uroczystości wzięło udział ponad 3500 gości, w tym członkowie rodziny królewskiej, dyplomaci, politycy i celebryci. Ślub transmitowano na cały świat i oglądało go około 750 milionów ludzi. Księżna Diana miała na sobie oszałamiającą suknię z kości słoniowej z trenem oraz tiarę użyczoną jej przez królową Elżbietę II. Po ceremonii para pojechała konnym powozem do Pałacu Buckingham na przyjęcie. Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola trwało 15 lat, zanim rozwiedli się w 1996 roku. Pomimo ostatecznej porażki, ich ślub postrzegano jako bajkowe wydarzenie, które podbiło serca milionów ludzi na całym świecie.

Gdzie można znaleźć suknię ślubną Diany Spencer?

Suknię ślubną Diany Spencer można zobaczyć w Royal Collection Trust, która mieści się w Historic Royal Palaces w Londynie. Suknia znajduje się obecnie w Pałacu Kensington, gdzie wystawiono ją do publicznego oglądania. Została zaprojektowana przez Davida i Elizabeth Emanuel i została wykonana z jedwabnej tafty w kolorze kości słoniowej i antycznej koronki. Suknia odniosła ogromny sukces, gdy Diana założyła ją na swój ślub z księciem Karolem. Od tego czasu stała się ikonicznym elementem historii mody.

Redakcja projektyslubne.pl