Wyglądała jak księżniczka – Suknia ślubna Meghan Markle

Bardzo ważnym wydarzeniem w historii Wielkiej Brytanii był ślub Księcia Harrego wraz ze swoją wybranką. Suknia ślubna Meghan Markle była oszałamiająca. W pięknej białej sukni wyglądała jak księżniczka. Kreacja zaprojektowana przez Clare Waight Keller, projektantkę Givenchy, miała dekolt w łódkę, długie koronkowe rękawy i wyszukaną spódnicę z długim trenem. Suknia miała dopasowany gorset i została wykonana z jedwabiu i organzy. Jej strój był naprawdę godny królewskiej mości, co sprawiło, że dzień jej ślubu był jeszcze bardziej wyjątkowy! Całe wydarzenie porównywane było z ślubem starszego brata Harrego – Księcia Williama wraz z Kate Middleton. Przyjrzyjmy się lepiej sukni projektanta domu mody Givenchy.

Zobacz także: Dlaczego suknia ślubna księżnej Diany wzbudza tyle emocji?

Kim jest Meghan Markle?

Meghan Markle to amerykańska była aktorka, która jest żoną księcia Harry’ego, księcia Sussex. Jest księżną Sussex i członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Przed swoim małżeństwem najbardziej znano ją z roli Rachel Zane w prawniczym serialu dramatycznym Suits. Wystąpiła również w takich filmach jak Get Him to the Greek i Horrible Bosses. Oprócz kariery aktorskiej Markle od najmłodszych lat współpracowała z organizacjami humanitarnymi, w tym była orędowniczką praw kobiet i równości płci. Jest również humanitarystką i filantropką. Współpracowała z kilkoma organizacjami non-profit, w tym z Podmiotem Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet.

W 2018 roku poślubiła księcia Harry’ego. Po ślubie przeszła na emeryturę aktorską, aby skupić się na działalności charytatywnej i stać się pełnoprawnym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Jest orędowniczką praw kobiet, równości płci i świadomości zdrowia psychicznego. W marcu 2020 roku wraz z mężem zrzekli się pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej, dlatego też nie tytułuje się Jej Królewską Wysokością. Obecnie wraz z Harrym i dziećmi mieszkają w Stanach Zjednoczonych.

Ślub Meghan Markle i Księcia Harrego

Meghan Markle i książę Harry pobrali się 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Królewska para wymieniła śluby w tradycyjnej ceremonii, w której uczestniczyły setki gości, w tym członkowie rodziny królewskiej, celebryci i członkowie publiczności. Ceremonię poprowadzono przez arcybiskupa Canterbury i zawierała kilka odczytów od bliskich członków rodziny. Po ceremonii Meghan i Harry wzięli udział w procesji konnych powozów przez miasto Windsor, aby pozdrowić swoich wielbicieli. Później świętowali z wieczornym przyjęciem, którego gospodarzem była królowa Elżbieta II w Frogmore House. Oczywiście ich ślub oglądano na całym świecie i był powszechnie chwalony za nowoczesne elementy, które mieszały tradycję ze współczesną kulturą.

Zobacz także: https://www.projektyslubne.pl/suknia-slubna-ksieznej-kate-middleton-oszalamiajaca-kreacja/

Jak wyglądała suknia ślubna Meghan Markle

Suknia ślubna Meghan Markle zaprojektowano przez projektantkę Givenchy Clare Waight Keller. Była to klasyczna, minimalistyczna suknia z dekoltem w łódkę i rękawami o długości trzech czwartych. Sukienkę wykonano z całkowicie białej jedwabnej organzy, która miała płynącą sylwetkę i pociąg. Welon miał pięć metrów długości i był wykonany z jedwabnego tiulu z wykończeniem z ręcznie haftowanych kwiatów w jedwabnych niciach i organzy. Welon zawierał również florę każdego z 53 krajów Commonwealthu.

Redakcja projektyslubne.pl