Domowy peeling do ust – jak go wykonać?

Skóra w praktycznie każdym miejscu wymaga systematycznego złuszczania. Usta nie są tutaj wyjątkiem, choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Skóra ust jest cienka i podatna na wysuszanie. Często, zwłaszcza zimą, pojawiają się na niej zadziorki, których warto się pozbywać, by wargi były gładkie i piękne. Jednak, nawet jeśli takich problemów nie mamy, wystarczy wykonać peeling, by przekonać się, jak wielkie ma on znaczenie. Takie zabiegi powinno się wykonywać regularnie, co pozwoli cieszyć się gładkością, miękkością, pięknym wyglądem oraz zdrowiem ust. Szczególnie zaś będzie to ważne w przypadku kobiet, które malują usta. Nie ma nic gorszego, niż suche skórki, które podkreśla dodatkowo szminka… Jak zatem wykonać domowy peeling do ust?

Domowy peeling do ust lepszy niż ze sklepu

W sklepach można znaleźć sporo peelingów do ust. Jednak trzeba przyznać, że tego rodzaju preparaty są znacznie mniej popularne niż peelingi do ciała czy twarzy i jest ich po prostu mniej. Czy warto inwestować w peeling do ust? Wiele osób na pewno zechce wypróbować go choćby jako nowinkę kosmetyczną. Ale efekt złuszczenia ust można osiągnąć znacznie łatwiej i za pomocą tego, co ma się w domu. Będzie to tańsze, wygodniejsze, a także w pełni bezpieczne, podczas gdy sklepowe produkty mogą na przykład podrażniać czy wysuszać.

Domowe złuszczanie skóry ust – w jaki sposób?

By usunąć z powierzchni ust komórki martwego naskórka, nie trzeba przyrządzać żadnych preparatów – choć można. Najprostszym sposobem na nadanie skórze warg niewiarygodnej gładkości i miękkości jest… wyszorowanie ich miękką szczoteczką do zębów. Nie tylko usunie to martwy naskórek, ale też pobudzi krążenie. Dzięki temu usta staną się bardziej czerwone i będą wyglądać pięknie. Wykonywanie takiego zabiegu zajmuje zaledwie chwilę i może odbywać się przed czy po myciu zębów. Regularne „szczotkowanie” warg pozwoli cieszyć się ich świetną kondycją i pięknym wyglądem!

Inne sposoby na złuszczenie skóry warg to, podobnie jak w przypadku domowego peelingu do ciała czy twarzy, użycie cukru lub fusów z kawy. Niepolecana jest sól, która świetnie sprawdza się do peelingu całego ciała, jednak usta z łatwością podrażni.

Redakcja projektyslubne.pl