Domowy peeling do ust – jak go wykonać?

Skóra w praktycznie każdym miejscu wymaga systematycznego złuszczania, a już na pewno jeśli chodzi o usta, choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Jest ona cienka, podatna na wysuszanie i często, zwłaszcza zimą, pojawiają się na niej zadziorki, których warto się pozbywać, by wargi były gładkie i wyglądały estetycznie. Jednak nawet jeśli takich problemów nie ma, wystarczy wykonać peeling, by przekonać się, jak wielkie ma on znaczenie – jak cudownie gładkie są po nim usta. Takie zabiegi powinno się wykonywać regularnie, co pozwoli cieszyć się gładkością, miękkością, pięknym wyglądem oraz zdrowiem ust. Szczególnie zaś będzie to ważne w przypadku kobiet, które malują usta, gdyż makijaż sprzyja wysuszaniu skóry warg, a przy tym wygląda fatalnie, gdy na wargach znajdują się suche skórki, zwłaszcza że szminka dodatkowo je podkreśla.

Domowy peeling do ust lepszy niż ze sklepu

W sklepach z dużym wyborem kosmetyków można znaleźć specjalne peelingi do ust – choć trzeba przyznać, że tego rodzaju preparaty są znacznie mniej popularne niż peelingi do ciała czy twarzy i jest ich po prostu mniej. Czy jednak warto inwestować w taki produkt? Wiele osób na pewno zechce wypróbować go choćby jako nowinkę kosmetyczną, ale efekt złuszczenia ust można osiągnąć znacznie łatwiej, za pomocą tego, co ma się w domu. Będzie to tańsze, wygodniejsze, a także w pełni bezpieczne, podczas gdy sklepowe produkty mogą na przykład podrażniać czy wysuszać.

Domowe złuszczanie skóry ust – w jaki sposób?

By usunąć z powierzchni ust komórki martwego naskórka, nie trzeba przyrządzać żadnych preparatów – choć można. Najprostszym sposobem na nadanie skórze warg niewiarygodnej gładkości i miękkości (osoby, które do tej pory nie robiły peelingu ust, z pewnością będą zaszokowane tym, jak gładkie staną się ich usta!) jest… wyszorowanie ich miękką szczoteczką do zębów. Nie tylko usunie to martwy naskórek, ale też pobudzi krążenie, dzięki czemu usta staną się bardziej czerwone i będą wyglądać pięknie. Wykonywanie takiego zabiegu zajmuje zaledwie chwilę i może odbywać się przed czy po myciu zębów, warto więc decydować się na to często, ilekroć zauważy się, że usta tego potrzebują. Pozwoli to zachować je w świetnej kondycji.

Inne sposoby na złuszczenie skóry warg w domowych warunkach to takie same triki jak w przypadku domowego peelingu do ciała czy twarzy. Świetnie będzie użyć zwłaszcza cukru, ale mogą być też fusy z kawy. Oczywiście niepolecana jest sól, która świetnie sprawdza się do peelingu całego ciała, jednak usta z pewnością podrażni.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *