Jak udekorować salę weselną? Poznaj najnowsze trendy!

Każda młoda para chce, aby jej ślub był niezapomnianym wydarzeniem. Mimo że aspekt, jakim jest dekorowanie sali weselnej, państwo młodzi bardzo często powierzają profesjonalistom, a więc dekoratorom czy florystom, wcześniej muszą zdecydować się, w jakim stylu powinny być wykonane ozdoby. Chociaż w tej kwestii należy kierować się przede wszystkim swoim gustem, to każdego roku obowiązują nieco inne trendy dekoracyjne. Jakie będą w nadchodzącym sezonie? Podpowiadamy.

Dekoracje sali weselnej 2023 – motyw przewodni

Pary młode czasami wiedzą, jaki będzie motyw przewodni ich wesela, zanim jeszcze zaczną oglądać sale weselne. Warszawa to jedna z miejscowości, gdzie takie postępowanie obserwuje się dość często. Jest to dobra praktyka, ponieważ pozwala sporo zaoszczędzić na dekoracjach sali weselnej. Jeżeli już sam lokal doskonale się prezentuje i pasuje do klimatu, w jakim chcemy urządzić wesele, możemy postawić na minimalistyczne dekoracje.

W nadchodzącym roku, ze względu na sytuację ekonomiczną, pary młode będą się decydowały na minimalistyczne przyjęcia. Minimalizm będzie królował również w dekoracjach sal weselnych. Wciąż będą trendy klasyczne motywy przewodnie, a więc vintage, glamour, rustykalny, boho, angielski czy francuski. W 2023 roku w dekoracjach sal weselnych będzie królowała jednak klasyka i minimalizm. Nie będzie więc przepychu, sztucznych materiałów i chaosu.

Dekoracje sali weselnej 2023 – kwiaty 

Kwiaty są nieodłącznym elementem każdego wesela. Wykorzystywane są również w dekoracji sali weselnej. W nadchodzącym sezonie trendy będą zarówno delikatne, minimalistyczne kompozycje w stonowanych kolorach, które nie będą przytłaczały skromnej aranżacji sali, jak i naturalne i minimalistyczne, lecz kolorowe kwiaty polne. Takie wiązanki będą przypominały świeżo zebrane z ogródka rośliny. Będą więc nieco chaotyczne, lecz nadal pozostaną w klimacie minimalizmu. 

Na stołach par młodych w 2023 roku królować będą frezje, eustomy czy róże peoniowe uzupełnione o rośliny polne i gałązki eukaliptusa. Wciąż trendy będą kompozycje umieszczane w podwyższanych naczyniach, które z jednej strony doskonale prezentują się na stołach, a z drugiej pozwalają weselnikom swobodnie rozmawiać.

Dekoracje sali weselnej 2023 – materiały

Ze względu na to, że w 2023 trendy będą stonowane i minimalistyczne dekoracje, do ich wykonania dekoratorzy będą używali naturalnych materiałów, takich jak szkło, drewno czy juta. Bardzo trendy będą również dekoracje wykorzystujące świece. Najlepiej, aby elementy te były w stonowanych, nieprzytłaczających kolorach. Mogą być przyozdobione na przykład szklanymi kloszami. W nadchodzącym sezonie dekoratorzy będą przykładali dużą uwagę do dopracowanego nakrycia. Szklanki, sztućce, talerze czy kieliszki powinny być do siebie idealnie dopasowane. Na stole nie może zabraknąć również winietek i eleganckich serwetek.

Redakcja projektyslubne.pl