Jaki kamień w pierścionku zaręczynowym? Najpiękniejsza biżuteria ślubna

Wybór pierścionka zaręczynowego to ważna decyzja. Dlatego warto przyłożyć się do tego i poświecić czas na poszukiwania. Trzeba poznać rozmiar palca ukochanej, wybrać kruszec, kamień szlachetny… Decyzja z pewnością nie jest prosta! Jednak wszystko pójdzie sprawnie, jeśli dobrze przemyślimy sprawę. Pod uwagę trzeba wziąć gust naszej ukochanej, ale można kierować się także innymi aspektami. Kamienie szlachetne mają różną symbolikę. Być może kierowanie się właśnie tym pozwoli na wybranie idealnego pierścionka zaręczynowego? Sprawdź porady od ekspertów z https://luva.pl/ i przekonaj się sam!

Zobacz także: Czerwony kamień szlachetny – właściwości

Pierścionek zaręczynowy z brylantem – co symbolizuje?

Takie pierścionki zaręczynowe z pewnością należą do najpopularniejszych. Większość biżuterii ślubnej zawiera właśnie brylant. Jego symbolika zdecydowanie wpasowuje się w pierścionek dla ukochanej osoby. Tak więc brylant oznacza wieczną miłość, niewinność oraz dobrość. 

Pierścionek zaręczynowy z rubinem – co symbolizuje?

Wybór pierścionka zaręczynowego z rubinem to świetny pomysł. Jego czerwona barwa sama w sobie jest już symbolem miłości, serca i oddania. Dodatkowo rubin to przejaw pasji i odwagi. To również symbol namiętności. Takie połączenie pięknych cech idealnie sprawdzi się w biżuterii ślubnej, w tym w pierścionku zaręczynowym. Jubiler z pewnością posiada wiele ciekawych propozycji z tym kamieniem.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem – co symbolizuje?

Pierścionek zaręczynowy może być czymś, co doda kobiecie pewności siebie, będzie ją inspirować i wspierać. Symbolikę kamieni szlachetnych można podciągnąć właśnie pod różne wartości cenione przez ukochaną. Jubiler często oferuje różne wykończenia takiej biżuterii. Tak więc szmaragd będzie idealny w pierścionku zaręczynowym dla kobiety pewnej siebie, pełnej pozytywnej energii oraz siły. To również symbol szczęścia i harmonii. 

Pierścionek zaręczynowy z szafirem – co symbolizuje?

Mieliśmy już biżuterię ślubną z czerwonym, zielonym i przezroczystym kamieniem. Teraz przyszedł czas na błękit. Co symbolizuje szafir w pierścionku zaręczynowym? Jest to przede wszystkim prawda, szczerość i sprawiedliwość. Czy miłość nie powinna łączyć się właśnie z takimi wartościami? Szafir to także czystość i wieczność. Co ciekawe, słynny pierścionek zaręczynowy księżnej Diany był właśnie z tym kamieniem szlachetnym. 

Jakie pierścionek zaręczynowy wybrać?

Jubiler z pewnością posiada jeszcze wiele inny kamieni szlachetnych w pierścionkach zaręczynowych. Wymieniliśmy te, które mają najbardziej romantyczną i piękną symbolikę. Jednak inne kamienie szlachetne w biżuterii mogą mieć w sobie coś, co akurat dla Ciebie będzie najważniejsze. Dlatego też każdy powinien wybrać pierścionek zaręczynowy samodzielnie. Sprawdź opcje dostępne online lub odwiedź jubilera stacjonarnie. Na pewno uda Ci się znaleźć idealny pierścionek, który będzie pasował do Twojej ukochanej. Zacznij szukać już dziś na! 

Redakcja projektyslubne.pl