Numery stołów weselnych i organizacja na sali weselnej

Niezależnie od tego ilu gości jest zaproszonych do ślub i wesele, wszystkie kwestie organizacyjne muszą być dopięte na ostatni guzik. Zaproszenie gości to dopiero pierwszy krok. Później trzeba tak wszystko zorganizować, aby wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku.

Jak usadzić gości?

Kwestia usadzenia gości bywa dość problematyczna. Trzeba poświęcić temu sporo uwagi. Chodzi tutaj między innymi o to, aby obok siebie nie usiadły osoby skłócone. Warto obok siebie usadzić osoby, które dobrze się rozumieją i będą miały ze sobą, o czym rozmawiać. Nie wolno jednak zostawiać introwertyków i osób samotnych pozostawionych samym sobie. One też muszą mieć towarzystwo. Dlatego też kwestie usadzenia gości jest tak trudna. Warto zasięgnąć języka u rodziny i znajomych, aby dowiedzieć się, jakie osoby absolutnie nie mogą siedzieć obok siebie. Trzeba tutaj także wziąć pod uwagę kwestie jak na przykład namawianie drugiej osoby do wypicia alkoholu. Szczególnie w przypadku alkoholików bywa to problemem.

Czas i miejsce

Na sali weselnej znajdują się numery stołów weselnych. Do tych numerów przyporządkowani są konkretnie goście. Doświadczenie państwa młodych i wielu gości mówi o tym, że właśnie ponumerowanie stołów bardzo pomaga w sprawnym zajmowaniu miejsc na sali. Dzięki temu każdy wie, gdzie ma usiąść. Jeżeli brakuje numerów i jasnego oznaczenia miejsc, to część gości zupełnie nie wie, gdzie ma usiąść. Pojawiają się dziwne pomysły zajmowania miejsc dla innych osób. To wszystko rodzi chaos i dezorganizację. Dlatego też umieszczenie numerów na stołach weselnych i przyporządkowanie konkretnych osób do konkretnych miejsc wydaje się świetnym pomysłem.

Wybór sali weselnej i inne ważne kwestie

Wybór odpowiedniej sali weselnej to jeden z gwarantów udanej imprezy. Poszukiwania odpowiedniej sali należy zacząć już wiele miesięcy przed planowanym weselem. W niektórych salach miejsce są zajęte nawet dwa lub trzy lata wstecz. Dlatego też trzeba się pośpieszyć. Poza wyborem sali weselnej trzeba także na wybrany dzień zamówić fotografa, kamerzystę, makijażystkę i inne osoby, które będą zaangażowane w cały proces. To nie jest łatwe. Niektóre osoby mogą mieć już zajęte terminy. Dlatego warto zmobilizować się i załatwić wszystko wcześniej. Na pewno przy wyborze sali weselnej bardzo ważna jest kwestia jedzenia. To już zależy konkretnie od restauracji. Chyba że państwo młodzi zdecydują się wynająć salę i we własnym zakresie przygotować menu. Tak też często się dzieje, szczególnie w mniejszych miejscowościach.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *