Wymarzony pokój dla dziecka!

Stoisz przed wyzwaniem zaprojektowania pokoju dla Twojego dziecka?
Nie wiesz od czego zacząć?
Co zrobić, aby pokój był piękny i jednocześnie funkcjonalny przez długi czas?

Pokój dla dziecka to w domu bardzo ważne miejsce! To pomieszczenie, w którym ma panować radość, chaos i zabawa z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. To także miejsce do przyswajania wiedzy, najpierw tej podstawowej, przekazywanej przez rodziców, a następnie tej szkolnej – rozwiązywania zadań, nauki czytania, pisania i liczenia, pisania prac i spotkań z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławki.

W zależności od wieku, pokój dla dziecka musi być odpowiednio dostosowany. Jeśli pociecha jest malutka, jego wystrój zmienia się w mgnieniu oka, aby następnie trochę przystopować – łóżeczko dla niemowlaków, zamienić na zwykle łóżko dla dziecka, a różne niemowlęce wyposażenie wnętrz, na stoliczek z krzesełkiem do rysowania i zabawy.

Kolejny etap to wymiana mebelków, na te bardziej młodzieżowe, gdzie mamy więcej miejsca na ubrania i artykuły szkolne. Warto zwrócić uwagę wtedy na to, aby meble były jak najbardziej funkcjonalne i najdłużej użyteczne. Dodatkowo należy zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie dodatkowe, na przykład dobre oświetlenie.

Warto zastanowić się czy jest sens kupowania typowo dziecięcych mebelków dla 10 latka, gdyż wystrój ten bardzo szybko mu się znudzi. Dobrze, aby meble rosły razem z dzieckiem!

Pamiętajcie także dać wybór dziecku, co do wystroju jego prywatnego zakątka, bo to ono ma się tam czuć jak najlepiej. Doradzajcie, ale dajcie szanse dzieciom wyrazić swoje zdanie.

Przeczytaj więcej na bedziemyrodzicami.pl

Redakcja projektyslubne.pl