Białe złoto czy żółte złoto – który pierścionek zaręczynowy wybrać?

Z pewnością złoty pierścionek zaręczynowy to klasyka gatunku, niemniej jednak wiele mężczyzn zastanawia się czy obdarować ukochaną białym czy żółtym. Obie te wersje mają swoje plusy i minusy, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o nich wszystkiego, abyś mógł dokonać najlepszego wyboru pierścionka zaręczynowego.

Zacznijmy od tego, że dla wielu osób jest to kwestia osobistych preferencji – lubisz chłodny wygląd, wybierasz białe złoto, lubisz ciepły odcień, stawiasz na złote pierścionki zaręczynowe w żółtym odcieniu. Problem pojawia się wtedy, gdy nie jesteś pewien swojego wyboru lub lubisz je obie. Na szczęście istnieje kilka czynników, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

CZYM JEST ŻÓŁTE ZŁOTO I BIAŁE ZŁOTO?

Obie wersje tych złotych pierścionków zaręczynowych są wykonane z czystego złota i zmieszane ze stopami. Nie ma czegoś takiego jak naturalne białe złoto. Złoto jest metalem szlachetnym, który jest bardzo miękki, dlatego należy mieszać z nim stopy, aby było wystarczająco trwałe na biżuterię. Żółte złoto miesza się z miedzią, srebrem, cynkiem, niklem i/lub palladem. Białe złoto miesza się z bardziej srebrnymi stopami, takimi jak pallad i nikiel, aby nadać mu jaśniejszy kolor. Następnym krokiem jest powlekanie go rodem, aby nadać mu wygląd białego złota lub platyny. Niezależnie od tego, czy jest to białe złoto, czy żółte złoto, 14k zawsze oznacza 14-częściowe złoto. To wszystko ta sama zawartość złota. Tylko użyte stopy są inne, plus dodatkowa powłoka rodowa dla białego złota.

BIAŁY ZŁOTY PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY – PLUSY

Z pewnością złoto w wersji białej jest kolorem bardziej uniwersalnym, który pasuje niemalże do każdego. Więc jeśli planujesz propozycję niespodziankę i absolutnie nie masz pojęcia, co podoba się Twojej przyszłej żonie, to zazwyczaj bezpieczniejszy wybór. Białe złoto ma kosztowny wygląd platyny, ale za niższą cenę. Kolejnym plusem jest fakt, że białe złoto jest trwalsze niż żółte. Wszystko to za sprawą stopów zmieszanych z białym złotem, tworzy bardziej wytrzymały metal niż żółte złoto. Ponadto złoty pierścionek zaręczynowy w wersji białej nie porysuje się ani nie przygniata tak łatwo. Dlatego może być lepszym wyborem dla bardziej aktywnych dziewczyn.

ŻÓŁTE ZŁOTY PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY – PLUSY

Żółtemu złotu nie da się odmówić klasyczności oraz fakt, że jest ponadczasowe. Był to pierwszy metal, który został użyty do pierścionków zaręczynowych i jest uważany za bardziej tradycyjny. Jeżeli Twoja dziewczyna lubi styl vintage, nie ma innej opcji niż złoty pierścionek zaręczynowy w wersji żółtej. Pierścionki w tej kolorystyce mają ciepły połysk i wyglądają szczególnie dobrze w oprawach vintage. Żółte złoto jest łatwe w utrzymaniu – wystarczy regularna pielęgnacja wodą i mydłem.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.