Dekoracje ślubne DIY, czyli ślub według własnego pomysłu

Ślub to niewątpliwie jeden z najważniejszych dni w życiu. Wyobrażasz go sobie od najmłodszych lat. Planujesz przystawki i dania, które będą podawane na przyjęciu. Dobierasz muzykę, która doda magii temu wydarzeniu. Oczami wyobraźni widzisz salę weselną, przystrojoną najwspanialszymi ozdobami. Pragniesz, aby ten dzień, był jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i wyjątkowy. Jeśli chcesz, aby Twoje przyjęcie było inne niż wszystkie i wyróżniało się indywidualnym charakterem, możesz nie tylko dobrać tematycznie odpowiadające Tobie i panu młodemu ozdoby. Możesz je także wykonać samodzielnie.

DIY, czyli zrób to sam

„Zrób to sam” to przejęte z języka angielskiego określenie „do it yourself”, czyli w skrócie DIY, odnoszące się do idei samodzielnego, niewymagającego pomocy znawców czy fachowców wykonywania różnego rodzaju prac na własne potrzeby. DIY na trwałe weszło do użytku po drugiej wojnie światowej. Jego silny wpływ widoczny jest w kulturze lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, podczas panowania subkultury hippie i punk. Młodzież w tych latach, chcąc oznajmić światu swoją indywidualność i odrębność samodzielnie wykonywała ozdoby i elementy garderoby. Dzięki temu każde akcesorium było wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

DIY, czyli tanio, ale ze smakiem

Ogromną zaletą ozdób wykonywanych własnoręcznie jest ich cena. Nie da się nie zauważyć, że koszt artykułów zamawianych w sklepach a tych tworzonych w zaciszu domowym własnymi rękami jest nieporównywalnie niższy. Oczywiście można się sprzeczać, że wymaga to o wiele więcej zaangażowania ze strony Twojej czy przyjaciół i członków rodziny, ale czy nie oznacza to także niezliczonej ilości wyjątkowych wspomnień? Dzięki temu, że samodzielnie wykonasz ozdoby, Twój ślub pozostanie w pamięci Twojej i Twoich najbliższych, jako wydarzenie niezwykle romantyczne, osobiste i wyjątkowe.

Dekoracje ślubne DIY

Szukając inspiracji dla swoich dekoracji ślubnych możesz skorzystać z podpowiedzi dostępnych w Internecie. A jest ich tam naprawdę sporo. Od zaproszeń dla gości począwszy na ozdobnych lampionach kończąc – cały ślub może być przesiąknięty Twoimi osobistymi, płynącymi z głębi duszy pomysłami. Tworząc dekoracje ślubne DIY możesz czerpać z własnych wspomnień, ze wspólnych chwil spędzonych z ukochanym. Możesz w zabawny sposób ukazać waszą wspólną historię od pierwszego spotkania po wasze zjednoczenie na ślubnym kobiercu. Czy nie uważasz, że będzie to najwspanialsza forma ogłoszenia waszego uczucia całemu światu?

Redakcja projektyslubne.pl