Jaki prezent na ślub wręczyć młodej parze?

Wybór prezentu na ślub to duże wyzwanie. Świat dzieli się na zwolenników wręczania koperty z pieniędzmi oraz na tych, którzy preferują wręczyć praktyczny, materialny prezent. Jaka jest dobra decyzja? To oczywiście zależy od pary młodej i ich potrzeb. Powszechnie jednak zakłada się, że to para młoda najlepiej wie, jak spożytkować pieniądze.

Pieniądze czy prezent praktyczny

Kwestia tego, jaki prezent na ślub wręczyć, powinna zostać omówiona w gronie ofiarodawców na długo przed samą uroczystością. Zazwyczaj jest to duży wydatek w domowym budżecie. Często na forach internetowych można przeczytać, jakie sumy wchodzą w grę. Ludzie starają się też dowiedzieć od innych gości weselnych, ile teraz wypada dać do koperty. Niektórzy uważają, że bez pieniędzy w kopercie nie ma co pokazywać się na weselu. Inni z kolei twierdzą, że najważniejsza jest sama obecność, a nie prezent. Jak zwykle należy te opinie wypośrodkować. Dowiadując się o ślubie i weselu wiele miesięcy wcześniej, można zaoszczędzić pieniądze na prezent. Nie ma jednak sensu dawać prezentu, na którego kogoś nie stać. Para młoda na pewno zrozumie szczególną sytuację i brak funduszy.

Produkty AGD i dawne czasy

Idealnym prezentem na ślub wydaje się zatem koperta z pieniędzmi. Kiedyś powszechnie wręczano artykuły AGD, a także inne rzeczy potrzebne do domu. Jednak motywy tego działania były związane z życiem w określonym czasie i miejscu. Dzisiaj para młoda bardzo często od kilku lat mieszka już ze sobą wspólnie. Posiadają wszystkie potrzebne artykuły gospodarstwa domowego. Nie potrzebują kolejnego żelazka, pościeli, czy miksera. Nie ucieszą się także z kolejnej kuchenki mikrofalowej albo tostera. Warto zatem dokładnie przeanalizować sytuację pary młodej. W oparciu o tę analizę można przygotować udany prezent.

Bilety ze znakiem wodnym

Jeżeli ktoś koniecznie chce wręczyć prezent materialny zamiast koperty z pieniędzmi, warto dokładnie dowiedzieć się czego para młoda potrzebuje. Najlepiej wprost o to zapytać. Obdarowani na pewno się nie obrażą. Będą za to wdzięczni za troskę. Czasami zdarza się, że państwo młodzi bardzo lubię wspólnie coś robić na przykład jeździć na rowerach albo podróżować. Można wtedy dopasować prezent tematycznie do ich pasji. Jest to świetna metoda, aby prezent rzeczywiście był udany. Kwestie prezentu ślubnego budzi sporo kontrowersji w wielu kręgach. Społeczeństwo jest tutaj podzielone. Czasami oczekiwania samej pary młodej są nierealne względem gości. Wręczenie zaproszenia ze wskazaniem, aby prezentem były bilety ze znakiem wodnym, uchodzi w wielu kręgach za nieeleganckie.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *