Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu dwojga osób, które chcą rozpocząć nową wspólną drogę życia. Przygotowania trwają miesiącami, a kilka tygodni przed uroczystością należy zaprosić gości. W tym celu niezbędne są zaproszenia ślubne. Jak je wybrać?

Gotowe projekty zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne dostępne są w stacjonarnych sklepach papierniczych, drukarniach, a także internetowych sklepach. Do wyboru są gotowe projekty zaproszeń, które wystarczy wypełnić w odpowiednich miejscach. Do wpisania jest oczywiście data ślubu, miejsce ślubu i wesela. Wiele sklepów oferuje możliwość wydrukowania tych informacji, co wygląda znacznie lepiej. Choć niektóre osoby wolą wypełnić zaproszenia ręcznie, gdyż uważają, że są one wówczas bardziej osobiste.

Śmieszne zaproszenia na ślub

Wiele osób decyduje się na wybór śmiesznych zaproszeń ślubnych. Najczęściej na takich wzorach umieszczone są ciekawe grafiki, do których nawiązuje tekst zaproszenia. Można wybrać zaproszenie w stylu listu gończego, akt sprawy lub wezwania do sądu. Tego typu forma jest najchętniej wybierana przez osoby, które lubią nieoczywiste rozwiązania i nie boją się wyjść poza obowiązujące kanony.

Gotowe wierszyki do zaproszeń ślubnych

Tekst zaproszenia ślubnego najczęściej jest wybierany przez parę młodą z gotowych szablonów. Producenci zaproszeń oferują różnego rodzaju napisy, które można dowolnie modyfikować. Do wyboru są poważne i śmieszne teksty. Można dodatkowo wybrać wierszyk, który informuje gości o tym, jakie prezenty para młoda chciałaby otrzymać. Różnorodność tekstów bez problemu można dopasować do stylu wesela, a także charakterów pary młodej. Wybierz zaproszenia dla siebie na https://royaldekor.pl/zaproszenia-slubne.

Kiedy należy dostarczyć zaproszenie na ślub?

Wybór odpowiednich zaproszeń to ważna sprawa. Należy jednak także zadbać, aby zaprosić wszystkich gości w odpowiednim czasie. Kiedy najlepiej to zrobić? Najczęściej zaproszenia się roznosi lub wysyła około 6 tygodni przed ślubem. Są jednak osoby, które pracują w weekendy lub mają inne obowiązki i należy je powiadomić wcześniej. Warto nawet wspomnieć o ślubie na etapie planowania, a zaproszenie przynieść dopiero przed uroczystością. Wówczas można mieć pewność, że taka osoba zaplanuje sobie wolny czas i będzie towarzyszyć parze młodej w tym szczególnym dniu.

Czy można wysłać zaproszenie ślubne pocztą?

Zaproszenie na ślub powinno być dostarczone osobiście. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że ktoś mieszka bardzo daleko lub przebywa za granicą. Wówczas można wysłać zaproszenie pocztą, ale wcześniej dobrze jest zadzwonić i porozmawiać z gośćmi, którzy mają być zaproszeni.

Redakcja projektyslubne.pl