Organizacja idealnego ślubu w plenerze

Jak zorganizować idealny ślub w plenerze? To pytanie, które pojawia się coraz częściej i nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ślub w plenerze jest o wiele ciekawszy, niż ceremonia w urzędzie stanu cywilnego. Wy również zadajecie sobie podobne pytanie? Chcielibyście zyskać kilka cennych wskazówek? W takim razie zajrzyjcie do poniższego tekstu!

Organizacja idealnego ślubu w plenerze – od czego zacząć?

Aby w ogóle ruszyć z przygotowaniami, trzeba ustalić, kiedy dokładnie chcemy wziąć ślub w plenerze. Choć wydawać by się mogło, że każda pora roku będzie dobra, to pamiętajmy, że w Polsce ślub plenerowy w sezonie jesienno-zimowym, jak i wczesną wiosną może okazać się sporym ryzykiem, zwłaszcza jeśli będzie odbywał się pod gołym niebem. Optymalny czas na tego typu przedsięwzięcia to okres od maja do początku września. W tym czasie pogoda jest w miarę stabilna, a temperatury dodatnie, więc na pewno się na zawiedziemy.

Organizacja idealnego ślubu w plenerze – ustalenie budżetu ślubnego i liczby gości

Na naszej liście spraw organizacyjnych nie może zabraknąć ustalenia budżetu ślubnego. Choć wydawać by się mogło, że w tak ważnych chwilach nie należy brać pod uwagę finansów, to praktyka pokazuje, że ustalenie budżetu weselnego jest bardzo ważne. Dzięki temu, że wcześniej określimy, ile możemy wydać na swój ślub, unikniemy problemów finansowych, czy nawet nadwyżki kosztów, a więc sama organizacja tak ważnej uroczystości nie będzie dla nas oznaczała rozczarowania.

Poza tym pamiętamy również o określeniu, ile dokładnie gości planujemy zaprosić. Jest to o tyle ważne, ponieważ to właśnie zgodnie z liczbą gości, powinniśmy wybierać miejsce, gdzie cała uroczystość się odbędzie. Dlatego warto zrobić wstępną listę gości i mieć ją na uwadze na dalszych etapach organizacji.

Organizacja idealnego ślubu w plenerze – wybór miejsca

Trudno wyobrazić sobie ślub w plenerze bez idealnego miejsca. Jeśli marzy nam się wyjątkowa sceneria, to na pewno dobrym wyborem będzie plaża, bliskość natury, czy jeziora. W tej kwestii warto wziąć pod uwagę nie tylko wyjątkowego miejsca, ale również swoje oczekiwania, jak również ilość gości, jaką planujemy zaprosić na swój ślub. Dzięki temu na pewno wybór przebiegnie o wiele sprawniej, a my będziemy mieli zapewnioną najpiękniejszą scenerię.

Zwróć uwagę, że praktycznym rozwiązaniem może być organizacja ślubu plenerowego na terenie przynależącym do lokalu weselnego. Sale weselne posiadające duże ogrody chętnie organizują ceremonie pod gołym niebem dla swoich par młodych.

Organizacja idealnego ślubu w plenerze – formalności

Decyzja o organizacji ślubu w plenerze wiąże się również z dopełnieniem formalności. Dlatego, gdy będziemy mieli ustalone wszystkie szczegóły, to należy zgłosić się do urzędu stanu cywilnego i złożyć stosowny wniosek. Choć niektórzy mogą uznać, że do urzędu stanu cywilnego należy zgłosić się na samym początku, to warto pamiętać, że wypełniając stosowny wniosek trzeba podać, gdzie chcemy zorganizować ślub.

Jeśli nie będziemy mieli wybranego miejsca, to również nie będziemy wiedzieli co wpisać. Dlatego nie ma sensu zgłaszać się do niego na samym początku, lecz dopiero wtedy, gdy uda nam się znaleźć idealne miejsce i zyskamy pewność, że w wybranym przez nas terminie będzie wolne.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *