Oryginalne pomysły na opakowanie ciast weselnych

Pakując ciasta weselne, zawsze musimy przedkładać higienę nad kreatywność. Jeżeli nie chcemy zaszkodzić, tylko podziękować swoim gościom, to najlepiej jest użyć opakowań, które zostały oficjalnie dopuszczone do kontaktu z żywnością. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zdobyć się na nadanie pudełkom na ciasto indywidualnego charakteru. Prezentujemy pomysły na oryginalne opakowania ciast weselnych.

Jeżeli stawiamy na sprawdzoną estetykę i funkcjonalność, to najlepszym rozwiązaniem będzie gotowe pudełko na ciasto weselne. Ślub i wesele to przedsięwzięcia wymagające tak dużo czasu, planowania i pomysłowości, że możliwość ujęcia sobie choćby odrobiny kłopotów jest nie do pogardzenia.

Zalety gotowych opakowań na słodycze dla gości weselnych

Obdarowywanie tortem lub innymi słodkościami weselnymi jest formą podziękowania gościom za przybycie i wspólne świętowanie jednego z najważniejszych momentów w życiu. Dlatego na weselu nie możemy użyć przezroczystych opakowań, w których kupujemy ciasta w markecie. Choć są wygodne, całkowicie higieniczne i tanie, to mogłyby okazać się niezbyt uroczyste i w efekcie mocno niestosowne.

Najlepszym wyjściem jest zakup specjalnych opakowań, produkowanych z przeznaczeniem na weselne słodkości i w ogóle żywność. Ich podstawową zaletą jest pełne bezpieczeństwo: specjalne pudełko na ciasto weselne nie zmięknie w kontakcie z wilgotnym czy tłustym tortem. Ponadto nie farbuje, a surowce, z których zostało wykonane, nie są toksyczne.

Kolejnym argumentem za korzystaniem z gotowych opakowań jest ich sprawdzona estetyka. Pudełka na tort weselny są starannie zaprojektowane, dopasowane do okazji i prezentują duże bogactwo wzorów – wystarczające, aby każdy mógł wybrać coś stosownego dla siebie. Jedynym problemem jest to, że – podobnie jak w przypadku seryjnie produkowanych ubrań – możemy spotkać identyczne opakowanie na dwóch imprezach weselnych. Nie wszystkim to przeszkadza. Jednak dla wielu osób punktem honoru jest to, aby ich ślub i wesele były wyjątkowe i niepowtarzalne w każdym calu. Jeżeli należysz do takiej kategorii, możesz postarać się spersonalizować swoje pudełka.

Jak spersonalizować pudełko na ciasto weselne?

Raczej trudno sobie wyobrazić, że Państwo Młodzi zaprojektują i samodzielnie wykonają pudełko na ciasto weselne w liczbie kilkudziesięciu, a tym bardziej kilkuset egzemplarzy. Można oczywiście zamówić profesjonalny projekt i wykonać pudełko od podstaw – dokładnie takie, jakiego chcemy. I takie, jakiego nikt inny nie będzie miał. Kłopot w tym, że to sposób bardzo kosztowny (koszty projektowania, koszty wytworzenia wykrojnika i produkcji pudełek), a do tego angażujący czasowo.

Jak w takim razie zadbać o oryginalność opakowania? Proste rozwiązanie podpowiada doradca klienta z internetowego Sklepu Plastycznego 24– W ofercie gotowych pudełek znajdują się i takie, które nie mają żadnych nadruków. Wystarczy wybrać najbardziej odpowiednią naszym zdaniem formę, a następnie spróbować samodzielnej personalizacji. Metod jest bardzo wiele: najważniejsze, żeby wybrać taką formę zdobienia, która najlepiej koresponduje z naszymi uzdolnieniami plastycznymi. Personalizowanie pudełek może być nie tylko okazją do ujawnienia własnej kreatywności, ale też niebanalną formą spędzenia czasu z przyszłą żoną lub przyszłym mężem, a może także w szerszym gronie – ze świadkami lub z rodziną.

Zebraliśmy garść pomysłów na łatwą i szybką personalizację pudełek na ciasto weselne. Działanie ułatwia fakt, że pudełka kupujemy w postaci rozłożonej. Oto 5 propozycji ozdobienia pudełek na tort poprzez umieszczenie na nich słowa „Dziękujemy”:

  • pieczątka (drukarka) – jeżeli rozłożone pudełko da się przedrukować (formatka nie zatnie się w mechanizmie drukarki), to możemy wykonać całą operację szybko i bez większego wysiłku – szlachetniejszą i pewniejszą w stosowaniu techniką jest użycie pieczątki i tuszu: koszt niewielki, a efekt może być naprawdę wart włożonego wysiłku, 
  • szablon – z użyciem szablonu można wykonać nie tylko odpowiednie napisy, ale też dodać jakiś ornament lub stosowny rysunek: każde pudełko będzie podobne, ale jednocześnie każde niepowtarzalne, bo zrobienie dwóch idealnie takich samych odbitek jest właściwie nieosiągalne,
  • markery – to propozycja dla osób, które mają wytrenowany, kaligraficzny charakter pisma: odpowiednio skomponowane podpisy (imiona Państwa Młodych) i podziękowania mogą być naprawdę super oryginalne i bardzo estetyczne – można użyć markerów i pisaków o szerokich, pędzelkowych końcówkach lub subtelnych cienkopisów,
  • naklejka – bardzo proste wykonanie: wystarczy wydrukować na papierze lub folii samoprzylepnej odpowiednią grafikę i tekst, a następnie nakleić na wszystkich pudełkach przed ich złożeniem – można się pokusić o naklejki wybierane, które będą wyglądały bardzo estetycznie, szczególnie wtedy, gdy wydrukujemy je np. na metalizowanej folii w kolorze złota czy srebra,
  • decoupage – to propozycja dla tych, którzy organizują kameralne przyjęcia weselne dla najbliższej rodziny i grona znajomych: pudełka ozdobione w technice decoupage to chyba najbardziej radykalne odejście od gotowych wzorów ze sklepu – są absolutnie niepowtarzalnymi.

Oczywiście wszystkie wymienione techniki można wzbogacić takimi efektami jak perełki robione konturówkami czy szablony z papieru sprayowane złotą lub srebrną farbą. Zaprezentowane pomysły wybraliśmy pod kątem dostępności dla każdego zainteresowanego. Osoby rysujące czy malujące mają znacznie większe pole do popisu: szkice i obrazki na pudełkach mogą być małymi dziełami sztuki. Niezależnie od tego, jaką formę zdobienia wybierzemy, własnoręcznie spersonalizowane pudełko będzie czytelnym sygnałem, że zależy nam na tym, aby nasi goście poczuli się ważni i docenieni.

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *