Harmonogram wesela – jak zaplanować?

Dzień wesela jest przygotowywany  z bardzo dużym wyprzedzeniem. Na pewno chcecie wypaść jak najlepiej w oczach swoich gości, dlatego zaplanowaliście wiele atrakcji na każdą godzinę przyjęcia. Pary coraz częściej decydują się stworzyć harmonogram wesela. Jest to duże ułatwienie dla gości. Dzięki temu wiedzą oni, o której godzinie będzie miało miejsce zaplanowane przez Was wydarzenie lub atrakcja. Zastanawiacie się, co powinno znaleźć się w takim harmonogramie wesela? Zapraszamy do zapoznania się tym artykułem, który rozwieje Wasze wątpliwości!

Zobacz także: Jak zorganizować wesele?

Co powinien zawierać idealny harmonogram wesela?

Harmonogram najczęściej rozpoczyna się w momencie, gdy młoda para i goście docierają już na miejsce przyjęcia weselnego. Jego zakończenie zależy od Was. Zazwyczaj takim końcowym wydarzeniem są oczepiny lub godzina, gdy zespół lub DJ zgodnie z umową kończą swoją pracę. Co jeszcze powinniście umieścić w takim harmonogramie? Według nas będą to:

 • Przywitanie pary młodej chlebem i solą przez rodziców
 • Pierwszy toast z gośćmi weselnymi
 • Obiad
 • Pierwszy taniec w wykonaniu młodej pary
 • Rozpiska setów muzycznych 
 • Informacje o godzinie kolejnych kolacji
 • Przemowa pary młodej oraz świadków 
 • Tort
 • Czas na wspólne zdjęcia
 • Podziękowania dla rodziców 
 • Atrakcje i zabawy dla gości (jeśli chcecie zapewnić swoim gościom na przykład dostęp do fotobudki, dobrze umieścić również tutaj informacje z lokalizacją takiej atrakcji)
 • Oczepiny
 • Zakończenie pracy zespołu lub DJ-a
 • Możliwość skorzystania z transportu wraz z godziną odjazdu

Nie zapomnijcie ustawić Waszego harmonogramu w widocznym miejscu! Nowożeńcy najczęściej decydują się umieścić go tuż przy wejściu na salę weselną. Dobrym pomysłem jest umieszczenie go także na stołach gości wraz z menu.

Co zyskuje młoda para dzięki harmonogramowi wesela?

Dla młodej pary stworzenie harmonogramu wesela jest świetnym rozwiązaniem, żeby dokładnie zaplanować ilość atrakcji oraz ich rozmieszczenie. W ten sposób unikną oni nakładania się godzin jednego wydarzenia z drugim. Nikt nie zechce słuchać Waszych podziękowań dla rodziców, gdy na stół właśnie wjedzie cieplutki barszczyk 😉 

Przygotowując harmonogram wesela, warto to robić razem z wybranymi przez Was świadkami. Dzięki temu będą oni wtajemniczeni w cały plan i łatwiej będzie im koordynować poszczególne wydarzenia. Wam pozostanie cieszyć się tym wyjątkowym dniem!

Harmonogram wesela a goście 

Z takiego harmonogramu ucieszą się wszyscy, a w szczególności osoby starsze oraz Ci, którzy na to szczególne wydarzenie przybyli z najmłodszymi. Taki plan pozwoli im lepiej odnaleźć się na Waszym weselu. Osoby starsze decydują się zazwyczaj na wcześniejszy powrót do domu. W harmonogramie znajdą więc informacje o transporcie, jeśli taki przewidzieliście dla swoich gości. Dzieci z kolei bardzo mocno absorbują czas swoich rodziców. Dobrze jest zorganizować atrakcje również dla nich. Rodzice zostaną odciążeni od swoich obowiązków i będą mogli znaleźć więcej czasu na uczczenie z Wami tego szczególnego dnia. 

Harmonogram wesela naprawdę potrafi ułatwić funkcjonowanie. Nie zastanawiajcie się więc, czy jest sens się nim zajmować! Chyba nie chcecie, aby któryś z gości wychodząc na przysłowiowego „dymka” przegapił czas przeznaczony na posiłek? Nikomu nie trzeba przypominać, że odgrzewany kotlet nie smakuje tak samo 😉 Zadbajcie więc o komfort swoich gości oraz swój, korzystając z naszych wskazówek na idealny harmonogram wesela!

Redakcja projektyslubne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *